شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱
Saturday, 3 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
آخرین وضعیت بودجه تغذیه دانشگاه ها / ۵ درصد هزینه غذا از دانشجو دریافت می شود + فیلم
16

هاشم داداش پور، رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به وضعیت بودجه تغذیه دانشگاه های در سال تحصیلی جدید گفت: – آخرین وضعیت بودجه تغذیه دانشگاه ها / ۵ درصد هزینه غذا از دانشجو دریافت می شود + فیلم ” رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم […]

پ
پ


هاشم داداش پور، رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به وضعیت بودجه تغذیه دانشگاه های در سال تحصیلی جدید گفت: – آخرین وضعیت بودجه تغذیه دانشگاه ها / ۵ درصد هزینه غذا از دانشجو دریافت می شود + فیلم ” رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم آخرین وضعیت بودجه تغذیه دانشگاه ها را تشریح کرد.

هاشم داداش پور، رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به وضعیت بودجه تغذیه دانشگاه های در سال تحصیلی جدید گفت: موضوع تغذیه، موضوع بسیار مهمی در دانشگاه است.

ما در چند سال گذشته افزایش بودجه در حوزه تغذیه نداشتیم؛ اما امسال عدد کوچکی افزایش پیدا کرد؛ در صورتی که در نرخ تورم رشد قابل توجهی پیدا کرد.

وی افزود: سازمان امور دانشجویان بر اساس شرایط اقتصادی کشور و توجه به اقتصاد خانواده ها تصمیم گرفت متناسب با وضعیت دانشجویان کشور نرخ غذا را تعریف کند که این عدد، عدد بسیار کمی است و این به این معناست که دانشجویی منابع را تامین نمی کند؛ در واقع ۵ درصد سهم یک غذا از دانشجو دریافت می شود؛ در حالی که در سال های قبل این عدد ۲۵ درصد بود.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ قانون مجلس و سازمان برنامه بودجه مصوب کرد که بخشی از این تغذیه را تامین کند؛ اگر مابه التفاوت ارز ۴۲۰۰ نبود، مشکلی نداشتیم، اما افزایش ۳ برابری قیمت مواد غذایی باعث شد که دانشگاه ها با چالش بزرگ تامین مواد اولیه غذایی در حوزه تغذیه مواجه شوند.

داداش پور اضافه کرد: رایزنی هایی سال قبل با سازمان برنامه و بودجه انجام شده و نامه نگاری هایی را وزیر علوم داشته و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه شرایط دانشگاه ها را در نظر بگیرد و منابع لازم را برای دانشگاه های کشور تامین کند که مشکل کمتری را در این حوزه داشته باشیم.

داداش پور خاطرنشان کرد: هزینه غذایی برای دانشجویان نوبت دوم نسبت به دانشجویان روزانه دو برابر است.

مهمترین مسئله این است که دانشجو در شرایط فعلی فشار کمتری را متحمل و منابع بیشتری از سوی دولت به دانشگاه ها اختصاص داده شود.

 
کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویانرییس سازمان امور دانشجویاندانشگاهامور دانشجویاندانشجودانشگاه هادانشجویانتغذیهآخرین وضعیترییس سازمانبودجهوزارت علومسال تحصیلی جدیدوضعیتسازمانسال تحصیلیخبرگزاریوزارتآخرینخبرنگاررییسافزایشعلومهزینهموضوعاشارهگفتگوفیلمدرصدجدیدSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.