پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
آغاز به کار هزار و ۷۰۰ دانشجو در طرح دستیار فناوری وزارت علوم/ دستیاران فناوری با پرداخت حقوق حمایت می شوند
13

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: هزار و ۷۰۰ دانشجو در طرح دستیار فناوری وزارت علوم آغاز به کار کردند و از این دستیاران فناوری با پرداخت حقوق حمایت مالی می شود. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا”، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخیرا طرح […]

پ
پ


معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: هزار و ۷۰۰ دانشجو در طرح دستیار فناوری وزارت علوم آغاز به کار کردند و از این دستیاران فناوری با پرداخت حقوق حمایت مالی می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا”، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخیرا طرح دستیار فناوری را در راستای بهبود توانمندی دانشجویان، آموزش مهارت های مرتبط با کارآفرینی، کار تیمی، دانش تجاری و پیشگامی در عرصه فناوری و نوآوری برای دانشجویان تدوین کرده است.

هدف از طرح دستیار فناوری حضور فعال دانشجویان در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور و آشنا شدن دانشجویان با فضای واقعی کار در حین تحصیل است؛ چرا که شرکت های دانش بنیان از بروز ترین ابزار ها و تکنولوژی ها جهت ارتقای کار خود استفاده می کنند و دانشجویان با قرار گرفتن در این صنایع می توانند دانش خود را کاربردی کنند.

بیشتر بخوانید: گفت: طرحی با عنوان دستیار فناوری تصویب شده و دانشجویان دانشگاه های کشور می توانند به مدت ۶ ماه در شرکت ها و واحد های فناور فعالیت داشته باشند.

وی افزود: از این طرح استقبال خوبی شده و ۱۷۰۰ دانشجو به صورت رسمی آغاز به کار کرده اند.

مهارت آموزی در صنایع در کنار پیگیری تحصیلات دانشگاهی خیرالدین تصریح کرد: در صورت امکان شرکت های بزرگ صنعتی و دانش بنیان ها می توانند دانشجویان در حال تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را بورسیه کنند و سپس برنامه ریزی وزارت علوم هم باید بر اساس شرکت و مجموعه صنعتی باشد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: برای مثال اگر کارخانه پتروشیمی دانشجویان را بورسیه کرد علاوه بر دوره های آموزشی معمولی که برگزار می شود بخشی هم به مهارت آموزی در صنایع اختصاص یابد؛ یعنی دانشجویان علاوه بر تحصیل مهارت های خود را با اشتغال در صنایع مختلف هم ارتقا دهند.

پرداخت حقوق به دستیاران فناوری خیرالدین اضافه کرد: در این طرح دانشجویان یک دوره زمانی ۶ ماهه کار دانشجویی در شرکت های فناور و دانش بنیان را می گذرانند و در آن مبلغ ماهیانه یک میلیون تومان به دانشجویان کارشناسی، ۲ میلیون تومان به دانشجویان ارشد و ۳ میلیون تومان به دانشجویان دکتری پرداخت می شود.

گفتنی است دانشجویان کارشناسی پس از گذراندن نیم سال ششم تحصیلی، کارشناسی ارشد بعد از گذراندن نیم سال دوم و دانشجویان دکترا بعد از گذراندن نیم سال چهارم می توانند در این طرح شرکت کنند.

برای انتخاب دانشجویان مهم ترین معیار نتیجه مصاحبه با شرکت های دانش بنیان و فناور است، که پس از آن شرکت ها بر اساس نیازشان افراد مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

البته شرکت های متقاضی موظف به پذیرش افراد واجد شرایط هستند.

انتهای پیام/۴۱۴۴ انتهای پیام/
کلید واژه ها: فناوریدانشجویاندانشدانشجووزارت علوموزارت علوم، تحقیقات و فناوریزیست بوم فناوری و نوآوریپرداخت حقوقآغاز به کاروزارتنوآوریشرکت های دانش بنیاندستیارانعلومتحقیقات و فناوریدانش و فناوریپرداختشرکت های دانشآموزش مهارتحمایتدانش بنیانحمایت مالیمهارت هایهزارآغازخبرگزاریتکنولوژیحقوقتوانمندیزیست بومSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.