دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
Monday, 23 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
آماده ایجاد پردیس صنعت خودرو با همکاری سایپا هستیم
3

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اشاره به استقرار چندین شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری این سازمان که در زمینه تولید قطعات خودرو فعالیت می‌کنند، گفت: آماده ایجاد پردیس خودرو با همکاری سایپا در این سازمان هستیم. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی […]

پ
پ


رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اشاره به استقرار چندین شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری این سازمان که در زمینه تولید قطعات خودرو فعالیت می‌کنند، گفت: آماده ایجاد پردیس خودرو با همکاری سایپا در این سازمان هستیم.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در نشست توسعه همکاری‌های دانشگاه‌ها با شرکت سایپا با اشاره به دستاوردهای این سازمان در حوزه خورو گفت: در پارک علم و فناوری این سازمان ۱۴۵ شرکت فناور داریم که از این تعداد ۹۳ شرکت، دانش‌بنیان هستند و گردش شرکت‌های مستقر در این سازمان ۲,۲۰۰ میلیارد تومان است و تاکنون ۶۳۴ فناوری توسط این شرکت‌ها تجاری‌سازی شده است.

وی ساخت سامانه آزمون، تولید شیرهای سلوئیدی، طراحی و تعمیر موتورهای پیستونی، تولید سنسورهای هوا و اکسیژن و گرمکن‌های نانویی صندلی خودرو را از دستاوردهای این سازمان نام برد و یادآور شد،: عملگرهای پیشرفته کروز کنترل، کلاچ اتوماتیک، تولید باتری‌های لیتیوم_ یون، ردیاب خودرو جی_تی رادار از دیگر محصولات تولید شده در این سازمان است.

عشوری در این جلسه تشکیل پردیس مشترک تخصصی صنعت خودرو در این سازمان را ارائه داد و گفت: امیدواریم با نظر مثبت مدیرعامل سایپا این پردیس تخصصی در سازمان ایجاد شود و ما آمادگی داریم که از سرمایه دانشی در راستای رفع نیازهای سایپا و ارتقا کیفیت خودروهای تولیدی این شرکت بهره ببریم.

دکتر امید رضایی‌فر، سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت همکاری‌های سایپا با بخش‌های دانشگاهی و تحقیقاتی افزود: برای ایجاد این ارتباط و فرهنگ‌سازی در حوزه نوآوری و تجاری‌سازی ۳ پیشنهاد مشخص برای سایپا داریم.

وی ایجاد پردیس علم و فناوری را از جمله این پیشنهادات دانست و خاطرنشان کرد: با این اقدام سایپا صاحب یک پارک علم و فناوری خواهد شد.

رضایی‌فر ادامه داد: علاوه بر آن به سایپا پیشنهاد می‌شود که سایپا در جهت مشارکت در طرح‌های گرنت فناوری و ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر اقدام کند.

سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم یادآور شد: کلید واژه این همکاری‌ها نوآوری مبتنی بر “نوآوری باز” است تا از این طریق سرمایه دانشی دانشگاه‌ها به سمت صنعت هدایت شود.

 Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.