شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Saturday, 21 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
آیین افتتاح پروژه محوطه‌سازی و سر در شمالی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد
3

آیین افتتاح پروژه محوطه‌سازی و سردر شمالی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، با حضور دکتر شمسی‌پور، مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی، رییس و جمعی از اعضای هیأت علمی و کارکنان این دانشگاه برگزار شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر […]

پ
پ


آیین افتتاح پروژه محوطه‌سازی و سردر شمالی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، با حضور دکتر شمسی‌پور، مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی، رییس و جمعی از اعضای هیأت علمی و کارکنان این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر علی شمسی‌پور انسان‌سازی را یکی از مهم‌ترین وظایف دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: دانشجویان باید از نگاه عقیدتی، علمی و مهارتی در دوران دانشجویی، بهره‌مند شده تا بتوانند در حل مشکلات جامعه مفید واقع شوند.

وی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان را یکی از دانشگاه‌های پیشتاز در زمینه تولید علم دانست و تاکید کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از لحاظ سرانه تولید علم، از جایگاه مطلوبی در بین دانشگاه‌های کشور برخوردار بوده که این مهم، حاصل تلاش همه اعضای هیأت علمی، کارمندان و دانشجویان این مجموعه است‌.

وی تولید علم را یکی از افتخارات بزرگ کشور در جمهوری اسلامی بیان و تصریح کرد: بحث فناوری و حل مسائل جامعه، نتیجه تولید علم است و در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به این اصل، با تشکیل معاونت فناوری توجه ویژه شده است.

شمسی پور در پایان انجام مدیریت آب در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان را به عنوان یک طرح موفق در کشور عنوان و خاطر نشان کرد: این طرح می‌تواند در تمامی دانشگاه‌های کشور اجرا شده و کمک موثری در زمینه مدیریت آب کشور باشد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و بزرگداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری گفت: پروژه محوطه‌سازی و سردر شمالی دانشگاه که در محوطه اصلی دانشگاه و همچنین در ورودی شهر گرگان است، با هدف زیبا سازی و فضاسازی مطلوب برای شهر گرگان و به عنوان نمادی برای آموزش عالی استان و کشور انجام شد.

وی با تشکر از تلاش و زحمات تمام کسانی که در احداث این پروژه نقش داشتند گفت: یکی از ویژگی‌های مهمی که در این پروژه به آن توجه شده، استفاده حداقلی از سطوح غیر قابل نفوذ است تا روان‌‌آب کمتری ایجاد شود.

رئیس دانشگاه گرگان خشکسالی و کم آبی و همچنین پرآبی و سیل دو موضوع با اهمیت در استان و کشور است و افزود: با توجه به چند مجهولی و چند متغیری بودن مدیریت آب، باید به طور همزمان مدیریت روان آب و ذخیره‌سازی آب‌های حاصل از بارندگی زیاد انجام شود.

دکتر نجفی‌نژاد تصریح کرد: در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بحث مدیریت همزمان روان‌آب‌ها و ذخیره‌سازی آب باران در راستای برنامه مدیریت سبز در وزارت علوم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید منشأ تحولات در جامعه باشند گفت: مسئله مدیریت آب، اکنون به عنوان مسئله همگانی در جامعه است و با توجه به اجرای موفق این امر در دانشگاه، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان می‌تواند الگوی مناسبی در زمینه مدیریت آب برای جامعه باشد.

دکتر نجفی نزاد خاطرنشان کرد: سالانه حدود ۱۰۰ هزار متر مکعب در پردیس دانشگاه آب حاصل از بارندگی وجود دارد که اگر ۲۰ الی ۳۰ درصد از این مقدار مدیریت شود تاثیر بالایی در مدیریت منابع آبی شهر و همچنین مدیریت سبز خواهد داشت.

گفتنی است؛ پروژه محوطه‌سازی و احداث سردر شمالی دانشگاه با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات محوطه‌سازی دانشگاه با مساحت ۳۹۵۶ متر مربع افتتاح شد.

شایان ذکر است؛ از جمله ویژگی‌های سردر احداث شده در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان می‌توان از توجه به اصول سلسله مراتب محور و تقارن در ترکیب کالبدی، شکل گیری تناسبات طرح با لحاظ اهمیت به عنوان نشانه شهری شاخص و خوانا در سیمای شهر، به کارگیری قوس به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمادهای معماری سنتی کشور، استفاده از بتن خود متراکم به صورت نمایان در اندام طرح با توجه به شکل‌پذیری، دوام قابل قبول، مقاومت در برابر عوامل جوی، صرفه اقتصادی و سهولت تهیه در عین اکتساب مفاهیم سادگی و صداقت در کنار اهمیت به طبیعت و حفظ منابع طبیعی به عنوان یکی از مهمترین رسالت‌های آموزشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و همچنین تحقق مفهوم شفافیت با استفاده از شیشه و البته متناسب با نیاز کاربردی طرح اشاره کرد.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.