پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
آیین نامه مراکز مشاوره دانشجویی اصلاح می شود | مدیرکل دفتر
21

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: با اصلاح آیین نامه تاسیس مراکز مشاوره، این مراکز از انفعال خارج می شوند. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، ابراهیم نعیمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگراران اظهار کرد: یکی از کارهای وزارت علوم در سال […]

پ
پ


مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: با اصلاح آیین نامه تاسیس مراکز مشاوره، این مراکز از انفعال خارج می شوند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، ابراهیم نعیمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگراران اظهار کرد: یکی از کارهای وزارت علوم در سال جاری، اصلاح آیین نامه تاسیس مراکز مشاوره بود که طرح در اختیار وزیر علوم قرار گرفته و تیم ۶ نفره ای در حال بازبینی طرح هستند.

وی با تاکید بر اینکه اصالت، بر پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، افزود: با انجام این اقدامات، مراکز مشاوره از انفعال خارج می شوند.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان” وزارت علوم بیان کرد: آسیب های روانی و اجتماعی دانشجویان و معیار های مهمی که بر روی سبک زندگی، تعامل، ارتباطات و تحصیل تاثیرگذار است، بررسی شده و در جلسه ای که روز گذشته با معاونین دانشجویی دانشگاه ها برگزار شد، برنامه های دفتر مشاوره و سلامت برای حل و فصل این موارد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: طرح ملی پیشگیری از افت تحصیلی پات  یکی از این برنامه ها است که بر اساس این طرح، طی ۴ ترم تعداد دانشجویانی که دارای افت تحصیلی هستند به کمتر از نصف کاهش می یابد.

نعیمی با اشاره به سایر طرح ها و برنامه های ادارات کل وزارت علوم، تصریح کرد: طرح تاد یعنی تجارب ارزشمند دانشجویان، تام یعنی تجارب ارزشمند مشاوران، مدیران و مددکاران است که از جمله دیگر طرح های وزارت علوم بوده و براساس طرح تاد، از تجربیات دانشجویان که بهترین ساز و کار مطلوب را در اختیار سایر دانشجویان قرار می دهد، استفاده خواهد شد.

وی گفت: برای آغاز سال تحصیلی طرح سرآغاز در نظر گرفته شده است که مطابق این طرح، مددکاران و مشاوران مراکز با حضور در خوابگاه ها با دانشجویان به ویژه ترم اولی ها هم کلام شده و ضمن آشنایی با دانشجویان، مشکلات احتمالی را احصا می کنند.

انتهای پیام/۳۷۲۷/  
کلید واژه ها: مراکز مشاورهسازمان امور دانشجویانمشاورهوزارت علومامور دانشجویاندانشجویانآیین نامهمراکزبه گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارسمراکز مشاوره دانشجوییدانشجوییعلوماصلاحآسیب های اجتماعیوزارتمشاوره دانشجوییاجتماعیآسیب های روانیخبرگزاری فارسبرگزارآییننامهسازمانمدیرکلسلامتتاسیسدانشگاه هاتاثیرگذاروزیر علومارتباطاتSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.