دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
Monday, 15 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
ارائه فرصت تحقیقاتی به دانشمندان جوان جهان اسلام با حمایت کامستک
21

بر اساس توافق نامه صورت گرفته این بنیاد با کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک)، فرصت های تحقیقاتی به دانشمندان جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام ارائه می شود. – ” صفاری نیا گفت: بر اساس توافق نامه صورت گرفته این بنیاد با کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری […]

پ
پ


بر اساس توافق نامه صورت گرفته این بنیاد با کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک)، فرصت های تحقیقاتی به دانشمندان جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام ارائه می شود.

– ” صفاری نیا گفت: بر اساس توافق نامه صورت گرفته این بنیاد با کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک)، فرصت های تحقیقاتی به دانشمندان جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام ارائه می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری آنا”، مهدی صفاری نیا، مدیرعامل بنیاد علم و فناوری جایزه مصطفی (ص) امروز (شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱) در مراسم تجلیل از مقام علمی برگزیدگان کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری های اسلامی (کامستک) که در وزارت علوم برگزار شد، خاطرنشان کرد: بنیاد علمی مصطفی (ص) به عنوان یک نهاد بین المللی غیر دولتی فعال است که مهم ترین برنامه آن برگزاری دوسالانه جایزه مصطفی (ص) و نیز برگزاری سالانه برنامه های دیگر برای توسعه علمی در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی کشور است.

وی با بیان اینکه توافق نامه جامعی بین دبیرخانه بنیاد علمی مصطفی (ص) و کامستک امضا شده است، خاطرنشان کرد: براساس این توافق نامه بنیاد علمی مصطفی (ص) به عنوان حلقه واسط در خدمت کامستک است تا برنامه همکاری توسعه علم و فناوری در جهان اسلام انجام دهد.

مدیرعامل بنیاد علم و فناوری جایزه مصطفی (ص) یادآور شد: این بنیاد در راستای هم افزایی و ارتقای ظرفیت فعالان علم و فناوری و نوآوری جهان اسلام و به منظور نقش آفرینی موثر در تحقق تمدن نوین اسلامی و با هدف پرورش نسل جوان و ظرفیت سازی این نسل در تولید علم و فناوری متناسب با ارزش ها و نیازهای جامعه اسلامی، طرح حمایت از فرصت های تحقیقاتی دانشمندان جوان را با همکاری موسسات علمی و پژوهشی معتبر جهان اسلام و مراکز تحقیقاتی شرکت های معتبر در کشورهای اسلامی به اجرا درآورده است.

صفاری نیا ادامه داد: در این طرح، حمایت از دانشجویان، فناوران و اساتید جوان دانشگاه های متقاضی و استفاده از فرصت های تحقیقاتی کوتاه مدت مورد نظر است، در راستای توافق انجام شده، اجرای برنامه فرصت های تحقیقاتی دانشمندان جوان آغاز شده است، این برنامه برای دانشمندان زیر ۴۵ سال جهان اسلام است و فرصت تحقیقاتی برای هر برگزیده در مرکز میزبان بین ۶ تا ۱۲ ماه در نظرگرفته شده است.

وی همچنین اظهار کرد: همکاری و توسعه علم و فناوری در کشورهای اسلامی، سیاست گذاری، ظرفیت سازی و فرصت سازی، تشویق دانشجویان و فناوران و اساتید، نهادینه کردن ارتباطات و همکاری های علمی و تبادل دانش بین المللی از جمله اهداف این برنامه همکاری است.

مدیرعامل بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) گفت: ارتقای برند بین المللی و جایگاه موسسه میزبان در رتبه بندی های جهانی، توجه به اولویت های علمی و فناوری مرکزی میزبان و کمک به حل مسائل آن به واسطه نخبگان در سطح بین المللی، ایجاد ظرفیت برای دانشجویان و اساتید مرکز میزبان برای بهره مندی از ظرفیت سایر کشورها، جذب اساتید و دانشجویان ممتاز بین المللی در دانشگاه نیز از جمله مزایای همکاری در این طرح برای موسسه میزبان است .

صفاری نیا تصریح کرد: همچنین بسترسازی برای تعریف همکاری های علمی و فناوری در عرصه بین المللی، راه اندازی دبیرخانه اجرایی طرح، فراخوان پذیرش متقاضیان، ارزیابی و معرفی برگزیدگان، تسهیل در تامین هزینه سفر (رفت و برگشت) برگزیدگان، استفاده از امکانات آزمایشگاهی از جمله خدمات بنیاد برای اجرای این طرح به مراکز میزبان است.

علاقه مندان برای استفاد از این طرح می توانند به سایت ysfp.

mstfdn.

org” مراجعه کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازآنا، دو دانشمند ایرانی برنده جایزه کامستک (کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی) ۲۰۲۱ امروز در مراسمی با حضور معاون پژوهشی و قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل تجلیل شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز میزبان علی اکبر موسوی موحدی و اسمعیل قوانلو، ۲ برگزیده ایرانی جایزه ۲۰۲۱ کامستک (Standing Committee for Scientific and Technological Cooperation /COMSTECH) بود که در مراسمی با حضور معاون پژوهشی و قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل، نمایندگان کامستک و شماری از مسوولان حوزه علم و فناوری جوایز خود را دریافت کردند.

انتهای پیام/۱۰۴/
کلید واژه ها: همکاری های علمیدانشمندان جوانسازمان همکاری اسلامیهمکاریاسلامجهان اسلامدانشمندانتحقیقاتیفناوریسازمان همکاری های اسلامیبنیادعلمیتوافق نامهاسلامیسازمانارائهکمیتهدائمیبرگزارفرصتجهانجوانعلم و فناوریمراسم تجلیلصفاریتوافقمصطفیبین المللیوزارت علومبرگزیدگانSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.