چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Wednesday, 18 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
اراضی دانشگاه‌ها به دستگاهای اجرایی یا طرح‌های مسکن واگذار نمی‌شود
4

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد: بر اساس توافق صورت گرفته در دیدار روسای دانشگاه‌ها و وزیر علوم با معاون اول رئیس جمهور که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد؛ اراضی دانشگاه‌ها به دستگاه‌های اجرایی یا طرح‌های مسکن مانند نهضت ملی ساخت مسکن واگذار نمی‌شود. به گزارش اداره […]

پ
پ


معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد: بر اساس توافق صورت گرفته در دیدار روسای دانشگاه‌ها و وزیر علوم با معاون اول رئیس جمهور که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد؛ اراضی دانشگاه‌ها به دستگاه‌های اجرایی یا طرح‌های مسکن مانند نهضت ملی ساخت مسکن واگذار نمی‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خطیبی با اشاره به نشست روز یکشنبه روسای تعدادی از دانشگاه‌ها و وزیر علوم با معاون اول رئیس جمهور گفت: با نگاه مثبت دکتر مخبر به نقش دانشگاه‌ها در پیشرفت و آبادانی کشور، قول مساعدت‌های خوبی نسبت به آموزش عالی داده شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد: از آنجا همه دانشگاه‌ها طرح‌های تفصیلی توسعه دارند و به محض تامین اعتبار، احداث خوابگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و دانشکده‌های پیش‌بینی شده را آغاز خواهند کرد، توافق شد اراضی دانشگاه‌ها در مالکیت و اختیار دانشگاه‌ها بماند و نیازهای طرح نهضت ملی مسکن از سایر اراضی دولتی تامین شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ایجاد سقف دریافتی برای اعضای هیات علمی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مقرر شد، مذاکرات و مکاتباتی صورت پذیرد تا حقوق مستمر اعضای هیات علمی همانند دیگر اقشار جامعه کماکان دارای سقف باشد ولی برای رونق فعالیت‌های پژوهشی خارجی از وظایف رسمی اعضای هیات علمی مانند راهنمایی پایان نامه، حق التدریس، حق التحقیق و قراردادهای پژوهشی، معاف از سقف باشد.

دکتر خطیبی گفت: همچنین مقرر شد برای حمایت از اعضای هیات علمی جوان و تازه استخدام شده تسهیلات مسکن پیش بینی شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: از آنجا که در کنار معیشیت اعضای هیات علمی، معیشیت کارکنان و یاوران علمی دانشگاه‌ها نیز برای دولت حایز اهمیت است مقرر شد مواردی مانند ارایه تسهیلات ارزان قیمت، ارایه کمک های غیر نقدی، تسهیلات مسافرت و … برای یاوران علمی در نظر گرفته شود.
 Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.