ارتباط با ما

راه های ارتباطی

آدرس ایمیل های مرکز رشد:

roshd@iuc.ac.ir

شماره های تماس:

۰۵۴-۳۴۲۸۸۰۰۶

سوالات متداول

۱-مخاطبین مرکز رشد چه کسانی هستند؟

اعضای هیات علمی ، دانشجویان، تیم ها و یا واحدهای فناور نوپایی که طرحشان از مرحله تحقیقات اولیه و فاز پژوهش عبور کرده است و از طرفی هنوز موفق به تجاری سازی محصول خود نشده اند. این تیم ها یا واحدهای فناور با توجه به حوزه تخصصی طرح و ایده ای که دارند، ممکن است در مراحل متفاوتی باشند.

۲-پذیرش در مرکز رشد چگونه است؟

جذب و پذیرش در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه بین المللی چابهار از طریق طرح داشتن اید‌ای جذاب می باشد. همچنین واحدهای فنارو بیرون از دانشگاه نیز می توانند از طریق سامانه جذب و پذیرش کاربرگ های لازم را تکمیل کنند. تیم های فناور و صاحبان طرح های خلاق و نوآورانه پس از تکمیل فرم و ارسال آن در سامانه برای کارشناسان مرکز، و پس از بررسی های اولیه، در جلسات تخصصی با حضور داورانی از حوزه های مربوطه به دفاع از طرح خود پرداخته و برنامه کاری خود را برای تجاری سازی محصول ارائه می نمایند. در این جلسات علاوه بر اینکه مهارت و تخصص افراد تیم مورد سوال قرار می گیرد، به موضوعاتی نظیر بازار و سطح فناوری نیز پرداخته می شود.

۳-ملاک های ارزیابی طرح ها و تیم ها برای ورود به مرکز رشد چیست؟

تیم کاری : تیم متخصص، هماهنگ، متمرکز بر روی طرح، وجود مهارتهای کارآفرینی، مهارتهای مدیریتی و تجاری، و… سطح فناوری طرح: از نظر کارشناسان تخصصی و داوران می بایست امتیاز لازم را کسب نمایند که نشان دهنده سطح بالای فناوری محصول یا خدمات می باشد. پتانسیل بازار آینده طرح: از نظر کارشناسان با تجربه در حوزه های تجاری و سرمایه گذاری، بتوان آینده مطلوب و با حاشیه سود جذاب برای طرح متصور شد.

۴-مدت زمان حضور در مرکز رشد چقدر می باشد؟

با توجه به میزان پیشرفت طرح ها تا رسیدن به مرحله تجاری سازی، مدت زمان حضور در مرکز و استفاده از مزایای آن متفاوت می باشد (مجموع دوره پیش رشد و دوره رشد: از یک تا ۳ سال) تیم ها و شرکت ها در صورت پذیرش در مرکز وارد مرحله پیش رشد می شوند تا زمان کافی برای دست یابی به شاخص های اولیه را داشته باشند. از ملاک ها و شرایط برای ورود به دوره رشد می توان به ثبت شرکت و ایجاد شخصیت حقوقی، تهیه نقشه راه، تکمیل تیم کاری و … اشاره نمود.

۵-راه های تامین منابع مالی برای شرکت‌های عضو مرکز چگونه است؟

واحدهای فناور نوپایی که عضو مرکز رشد هستند، نیاز به صرف هزینه هایی در جهت تداوم فعالیت های شرکت و تیم خود دارند. هزینه های نیروی انسانی، فضای استقرار، تجهیزات مورد نیاز، و غیره از جمله این موارد می باشند. این هزینه ها معمولا از طرق زیر تامین می شود: ۱- سرمایه شخصی اعضای تیم ۲- وام های بانکی ۳- تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان سیستان و بلوچستان ۴- سرمایه گذار بخش خصوصی با توجه به تجربه شرکت‌های نوپای مرکز رشد در سال‌های قبل، اخذ وام و تسهیلات (به جز در موارد خاص) عمدتاً باعث دور شدن تیم ها از اهدافشان، و گاهی به شکست منجر می شود. در مرکز رشد واحدهای فناور و کارآفرینی دانشگاه بین المللی چابهار، با کمک شبکه ارتباطاتی خوب پارک علم و فناوری دانشگاه و با اعتباری که این مجموعه ایجاد نموده است، سرمایه گذاران بسیاری تمایل و آمادگی خود را برای ورود به عرصه فناوری اعلام نموده اند.

 

ارتباط با ما

آموزش، تحصیلات تکمیلی و امور بین الملل

مشخصات سمت رشته
خانم میرزاده مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی
خانم بهرامی کارشناس آموزشی ارشد- عمران-ساخت
ارشد- عمران-سازه
ارشد- حقوق تجارت بین الملل
کارشناسی – عمران-عمران
کارشناسی – عمران-اجرایی
کارشناسی – حقوق
آقای دربین کارشناس آموزشی ارشد – برنامه ریزی آمایش سرزمین
ارشد – مدیریت مالی
ارشد – مدیریت بازرگانی-بازاریابی
ارشد – مدیریت کسب و کار
کارشناسی – مدیریت بازرگانی
کارشناسی – مدیریت امور بانکی
آقای باشنده کارشناس آموزشی ارشد – تکنولوژی آموزشی
ارشد – مهندسی فناوری اطلاعات
کارشناسی – زبان و ادبیات انگلیسی
کارشناسی – علوم تربیتی
کارشناسی – آموزش ابتدایی
خانم مبارکی کارشناس آموزشی

(دانشجویان غیر ایرانی)

کارشناسی – مهندسی معماری
کارشناسی – کامپیوتر
کارشناسی – اقتصاد

 

شماره تلفن ثابت: ۰۰۹۸۵۴۳۵۳۱۴۳۱۰ ۰۰۹۸۵۴۳۵۳۱۴۳۱۰ Tell Number
شماره تماس امور بین الملل: ۰۰۹۸۵۴۳۵۳۱۴۳۳۰ ۰۰۹۸۵۴۳۵۳۱۴۳۳۰ International student affairs
شماره تلفن همراه: ۰۰۹۸۹۳۰۱۴۵۰۰۴۰ ۰۰۹۸۹۳۰۱۴۵۰۰۴۰ Cell Number
شماره واتساپ: ۰۰۹۸۹۳۹۱۴۵۰۱۰۰ ۰۰۹۸۹۳۹۱۴۵۰۱۰۰ WhatsApp Number
ایمیل: international@iuc.ac.ir international@iuc.ac.ir Email Addres
اینستاگرام: iuc_ac_ir iuc_ac_ir Instagram

 

آدرس: استان سیستان و بلوچستان- شهرستان چابهار-سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار-تراس بهشت- دانشگاه بین المللی چابهار

کد پستی: ۹۹۷۱۷۷۷۵۵۹