سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
Tuesday, 16 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
از ابلاغ افزایش ظرفیت دندانپزشکی تا اعتراض به یارانه غذای دانشجویی
16

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود. – ” هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

– ” هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

گزیده ای از مهم ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه ها در هفته گذشته را مرور می کنیم.

گنجی: آماده سازی ۲۱۷ هزار ظرفیت خوابگاهی برای سال تحصیلی جدید” رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از آماده سازی ظرفیت ۲۱۷ هزار نفری خوابگاه ها از سوی دانشگاه ها برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

مسعود گنجی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، در خصوص تجهیز و بازسازی خوابگاه های دانشجویی در ایام تابستان گفت: بودجه ای که صندوق برای بازسازی خوابگاه ها، آشپزخانه ها و خوابگاه ها در اختیار دانشگاه ها قرار می دهد، از بودجه اختصاصی صندوق است که از اجاره بهای خوابگاه به دانشگاه داده می شود؛ اما به دلیل شرایط کرونایی و کاهش درآمد صندوق رفاه از اجاره بهای خوابگاه، بودچه چندانی برای تجهیز و بازسازی خوابگاه ها در اختیار نداشتیم که بتوانیم تجهیز و بازسازی کامل خوابگاه ها را برای سال تحصیلی جدید داشته باشیم.

وی افزود: مبالغی که در اختیار داشتیم، از طریق وام های دانشجویی که توسط دانشجویی بازپرداخت می شود به دانشگاه ها دادیم که خوابگاه های رتبه ۴ و ۵ باید به صندوق اعلام شود که تا پایان تابستان بازسازی و ارتقا داده شوند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: دانشگاه هایی که اعلام آمادگی کردند که ۵۰ درصد خودشان هزینه کنند و ۵۰ درصد صندوق کمک کند، قرارداد های آن ها به زودی بسته می شود و مبالغ مورد نیاز به حساب دانشگاه ها واریز می شود.

برنامه های وزارت علوم برای اربعین اعلام شد” مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: برنامه های وزارت علوم در ارتباط با اربعین در قالب قرارگاه ملی اربعین دانشگاهیان اجرا می شود.

محمدعلی اسلامی درباره برنامه های وزارت علوم برای برگزاری مراسم اربعین حسینی توضیح داد: برنامه های وزارت علوم در ارتباط با اربعین در قالب “قرارگاه ملی اربعین دانشگاهیان” اجرا می شود.

این ستاد راهبری تمام فعالیت های حوزه اربعین را انجام می دهد و ریاست این ستاد با وزیر علوم و دبیری ستاد با سازمان بسیج دانشجویی است.

وی افزود: بعد از تشکیل قرارگاه اصلی، قرارگاه های استانی شکل می گیرد و وزیر علوم برای دانشگاه های مادر استان حکم قرارگاه استانی می زند که آن ها بر اساس این حکم هماهنگی و برنامه ریزی ها برای اعطای تسهیلات به دانشجویان در استان ها جهت رفت و آمد و اسکان را انجام می دهند و پیگیری می کنند.

حداقل سن ورزشکاران برای شرکت در یونیورسیاد دانشجویان جهان افزایش یافت” فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی با پیشنهاد هادی بشیریان، ریاست فدراسیون ورزش های دانشگاهی ایران مبنی بر افزایش سن ورزشکاران برای حضور در سی و یکمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان موافت کرد.

به دنبال تعویق سی و یکمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان به سال ۲۰۲۳، تاریخ جدید برگزاری این دوره از یونیورسیاد توسط فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی اعلام شد.

براین اساس سی و یکمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان سال ۲۰۲۳ در تاریخ ۶ الی ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۲ در چنگدوی چین و در ۱۸ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

اعتراض دانشجویان شریف به عدم اختصاص یارانه غذا تابستان ” دانشجویان دانشگاه شریف در پی حذف یارانه غذای تابستان در تجمعی نسبت به این تصمیم دانشگاه اعتراض کردند.

شورای صنفی دانشجویان شریف اینگونه اعلام کرد که روز گذشته بعد از ساعت ده صبح تجمعی کنار دفتر ریاست دانشگاه شکل گرفت که تا حدود ساعت یک ظهر نیز ادامه داشت.

در این تجمع که با مطالبه تخصیص یارانه به غذای تابستان شکل گرفته بود، بیش از پنجاه نفر از دانشجویان شرکت کرده بودند.

از مسئولان معاونت دانشجویی دانشگاه، ایوالحسنی، معاون دانشجویی دانشگاه به همراه سیه بازی، مدیر امور دانشجویی.

سلطانی مدیر امور خوابگاهی، آرانی▪️معاون مدیر دانشجویی، در این تجمع شرکت کردند و به گفتگو با دانشجویان پرداختند.

ریاست دانشگاه نیز بعد از اصرار دانشجویان در محل تجمع حاضر شده و دقایقی با دانشجویان معترض گفتگو کرد.

پشتیبانی از ۲۵۰ هزار دانشگاهی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی” معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری از ارائه خدمات به دانشجویان در راهپیمایی اربعین حسینی به قالب تسهیل برای تردد رایگان و احیانا دریافت مجوز خروج خبر داد.

حجت الاسلام مهدی فاطمی پور، با بیان اینکه، اقدامات مربوط به ثبت نام و اعزام دانشجویان به آیین پیاده روی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، امسال به صورت غیرمتمرکز از سوی دانشگاه ها انجام می شود، افزود: دانشگاهیان علاقمند به این آیین معنوی در هر کدام از دانشگاه ها با مشارکت بسیج دانشجویی و مجموعه های فرهنگی دانشگاه ها از جمله معاونت فرهنگی دانشگاه ها، دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها و تشکل های علاقمند به این حوزه، ثبت نام می شوند.

وی گفت: همچنین از طریق صندوق رفاه دانشجویی تسهیلاتی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود؛ به طوری که بسیاری از دانشگاه ها وسایل ایاب و ذهاب و نقل و انتقالات زائران تا مرز ایران و عراق را تدارک خواهند دید که این برگزاری جلسات مقدماتی و هماهنگی در سطح دانشگاه های کشور را می طلبد که در حال برگزاری است.

پرداخت تمامی وام های دانشجویی ترم گذشته تا پایان هفته” رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت کامل تمام وام های دانشجویی تا پایان هفته خبر داد.

مسعود گنجی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تمام وام های دانشجویی تا پایان هفته پرداخت می شود، گفت: اگر دانشجویی تا پایان هفته وام خود را دریافت نکرده، به دانشگاه مراجعه کند تا دلیل عدم پرداخت وام بررسی شود.

وی با بیان اینکه از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص لازم برای پرداخت کل وام های دانشجویی به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پرداخت شده است، گفت: مبلغ ۳۴۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام های دانشجویی به بانک های عامل داده شده و تمام وام ها در اختیار دانشجویان درخواست کننده قرار می گیرد.

سامانه آموزشیار به مدت یک هفته از دسترس خارج شد” با توجه به برنامه ی ارتقای زیرساخت سامانه آموزشیار، سامانه از ساعت ۲۰ فردا سه شنبه ۴ مرداد به مدت یک هفته از دسترس خارج و امکان استفاده از سامانه در این بازه فراهم نخواهد بود.

واحد های دانشگاهی، اساتید و دانشجویان محترم در خصوص انجام کلیه امور آموزشی، شهریه، فارغ التحصیلی، ثبت و مشاهده نمرات و.

قبل از بازه ی مذکور اقدام نمایند.

ماده واحده افزایش ظرفیت پذیرش دندانپزشکی در مقطع عمومی ابلاغ شد” رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده افزایش ظرفیت پذیرش دندان پزشکی در مقطع عمومی که در جلسه ۸۶۵ مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ این شورا به تصویب رسید را برای اجرا ابلاغ کرد.

ماده واحده افزایش ظرفیت پذیرش دندانپزشکی در مقطع عمومی ابلاغ شدبه گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، آیت الله رییسی، رییس شورای عالی انقلاب ماده واحده افزایش ظرفیت پذیرش دندان پزشکی در مقطع عمومی که در جلسه ۸۶۵ مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد.

کلید واژه ها: دانشگاهدانشگاه هادانشجویاندانشجوییصندوق رفاه دانشجویان وزارت علومفرهنگیاخبارصندوق رفاه دانشجویانیارانه غذای دانشجوییآماده سازیصنفیهفتهخبرگزاریمنتشراهمیتظرفیتخبرنگارمهم ترین اخبارغذای دانشجوییهاییگزارشدندانپزشکیسال تحصیلیوزارت علومهزارسازیدربرمهم تریناعتراضافزایشSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.