پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
از تغییرات وام شهریه دانشجویی صندوق رفاه تا آخرین وضعیت ساخت خوابگاه های متاهلی
26

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود. – ” هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

– ” هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

گزیده ‍ای از مهم ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه ها در هفته گذشته را مرور می کنیم.

پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل” شرایط عمومی و آموزشی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای دریافت وام دانشجویی اعلام شد، بر اساس این شرایط، پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل در صورت وجود اعتبار، امکان پذیر است.

همچنین بر اساس شرایط عنوان شده، سنوات مجاز دریافت وام برای دانشجویان کارشناسی ارشد چهار و دکتری هشت نیمسال از زمان شروع به تحصیل اعلام شده است.

از دیگر شرایط برای اختصاص وام دانشجویی به دانشجویان به ثبت نام دانشجو در حداقل تعداد واحد های آموزشی مطابق ضوابط و مقررات آموزشی دانشگاه اشاره شده، همچنین دانشجویانی که متقاضی وام دانشجویی هستند بر اساس شرایط عمومی و آموزشی اختصاص وام، نباید بورس یا کمک هزینه تحصیلی از سایر سازمان دریافت کرده باشند و همچنین بدهی معوقی هم به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نداشته باشند.

     تاکید وزیر علوم بر تمهید سریع مقدمات ساخت ۲۰۰ هزار مسکن دانشجویان متأهل ”   محمدعلی زلفی گل در اولین جلسه قرارگاه مرکزی گفت: احداث ۲۰۰ هزار خوابگاه دانشجویان متأهل در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری برای رشد جمعیت، انجام مفاد قانونی جوانی جمیعت و ارائه خدمات به نخبگان جامعه است.

وی با اعلام اینکه احداث این تعداد واحد خوابگاهی در سابقه نظام آموزش عالی بی نظیر است، گفت: خوابگاه ها در همه نقاط کشور احداث شده و به تحقق عدالت اجتماعی در توزیع امکانات کمک می کند.

زلفی گل گفت: با به نتیجه رسیدن این طرح بزرگ، بخشی از نیاز مسکن اعضای هیئت علمی جوان و تازه جذب شده و یاوران علمی دانشگاه ها حل می شود و دانشگاه ها استقبال خوبی از این طرح کرده اند.

  اعلام زمان برگزاری و مهلت ثبت نام در ششمین دوره آزمون زبان MSRT ” تاریخ برگزاری و مهلت ثبت نام در ششمین دوره آزمون زبان MSRT از سوی اداره کل بورس و امور دانشجویان بین الملل سازمان امور دانشجویان اعلام شد.

بر اساس اعلام اداره کل بورس و امور دانشجویان بین الملل، مهلت ثبت نام در ششمین دوره آزمون زبان MSRT از ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه نهم آبان ماه آغاز می شود و تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

ششمین دوره آزمون زبان MSRT، روز جمعه ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود، متقاضیان ششمین دوره آزمون زبان MSRT می توانند با مراجعه به سامانه سجاد به آدرس https://msrttest.

saorg.

ir/login.

aspx نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

  حجت الاسلام رستمی به عنوان رییس ستاد ازدواج دانشگاهیان منصوب شد” آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران طی حکمی حجت الاسلام مصطفی رستمی را به عنوان رییس ستاد ازدواج دانشگاهیان منصوب کرد.

در این حکم آمده: در اجرای تبصره ۴ ماده ۵ سند ترویج و تسهیل ازدواج دانشگاهیان مصوب ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی، به موجب این حکم به عنوان رییس ستاد ازدواج دانشگاهیان منصوب می شوید.

  فراخوان ثبت نام وام کمک هزینه تحصیلی دانشگاه شریف” فراخوان ثبت نام اعطای کمک هزینه تحصیلی در نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشجویان دانشگاه شریف اعلام شد.

دانشجویان متقاضی می توانند برای ثبت نام تا پایان آبان ماه از طریق آدرس stu.

sharif.

ir ثبت نام کنند.

در راستای تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف و به منظور اعتلای فعالیت های علمی، پژوهشی و توسعه دانش بشری، طرح حمایت از دانشجویان متقاضی در راستای فراهم نمودن شرایط مناسب تر با حمایت خیرین توسط “بنیاد حامیان دانشگاه صنعتی شریف” اجرا می شود.

  شرایط ثبت نام شرکت در جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت” دانشگاه علم و صنعت شرایط شرکت در جشن ازدواج دانشجویی را اعلام کرد.

به منظور ثبت نام ازدواج دانشجویی علم و صنعت و سفر مشهد مقدس متقاضیان با مراجعه به درگاه اینترنتی https://hamsafartabehesht.

ir/ تا پایان آبان ماه ۱۴۰۱ امکان ثبت نام خواهند داشت.

  زوجینی که حداقل یک نفر از آن ها دانشجو بوده و تاریخ رسمی عقد آنان در فاصله زمانی ۱ فروردین ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ باشد، مجوز ثبت نام خواهند داشت.

 
کلید واژه ها: دانشجویاندانشگاهدانشگاه هادانشجوییصندوق رفاه دانشجویان وزارت علومفرهنگیاخبارصندوق رفاه دانشجویانوام شهریهوام شهریه دانشجوییصنفیهفتهخبرگزاریمنتشراهمیتشهریهخبرنگارمهم ترین اخبارهاییساخت خوابگاهآخرین وضعیتگزارشصندوقوزارت علومرفاهدربرمهم ترینخوابگاهتغییراتآموزشیSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.