پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
استفاده بهینه از انرژی های پاک راهکاری مناسب برای کاهش آلایندهای زیست محیطی است
4

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: استفاده بهینه از انرژی های پاک راهکاری مناسب برای کاهش آلایندهای زیست محیطی است . به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، هفتمین همایش سالانه انرژی پاک با حضور جمعی از اندیشمندان و مسئولین استانی […]

پ
پ


رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: استفاده بهینه از انرژی های پاک راهکاری مناسب برای کاهش آلایندهای زیست محیطی است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، هفتمین همایش سالانه انرژی پاک با حضور جمعی از اندیشمندان و مسئولین استانی حوزه انرژی های تجدید پذیر به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته طی روزهای سوم و چهارم آذر ماه سال جاری به صورت تلفیقی (حضوری و مجازی) برگزار شد.
دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در مراسم آغاز این همایش اظهار داشت: کشور ایران دارای منابع غنی انرژی های پاک است؛ اما به دلیل وجود ذخایر نفت و گاز، استفاده از انرژی های پاک از اهمیت کمتری برخوردار بوده است.
وی تصریح کرد: همواره استفاده بیش از حد از منابع نفتی و گازی آلودگی های زیست محیطی را به همراه داشته است، حتی در سایر کشورهای دنیا هم این چالش همواره وجود دارد.
دکتر محبی استفاده بهینه از انرژی های پاک را راهکاری مناسب برای مقابله با چالش آلودگی سوخت های فسیلی برشمرد و خاطر نشان کرد: دستاوردهای حاصل از مقالات ارائه شده توسط محققین و اندیشمندان در این کنفرانس ها می تواند در این زمینه راه گشا باشد.
در ادامه این آئین دکتر امین باقی زاده، رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و خیرمقدم به مدعون و شرکت کنندگان در کنفرانس، برگزاری کنفرانس سالانه انرژی پاک را در راستای توسعه استان و کشور، در زمینه بهره گیری از انرژی های پاک و تجدید پذیر، حائز اهمیت دانست.
دیگر سخنران این مراسم، دکتر امیر بابک انصاری، دبیر اجرائی کنفرانس با اشاره به تاریخچه برگزاری کنفرانس سالانه انرژی پاک، عنوان کرد: این کنفرانس پس از اخذ مجوز وزارت علوم، از سال ۱۳۸۹ به طور متناوب برگزار می شود و دبیرخانه دائمی آن در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان مستقر است.
وی تصریح کرد: امسال هفتمین دوره کنفرانس مذکور، به دلیل محدویت های کرونایی در روزهای سوم و چهارم آذر ماه به صورت تلفیقی برگزار می گردد.
دبیر اجرایی کنفرانس در ادامه ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری کنفرانس اعلام کرد: تعداد ۱۲۰ مقاله به دبیرخانه کنفراسن ارسال گردید و بعد از انجام فرایند داوری، از سوی کمیته علمی کنفرانس، تعداد ۳۴ مقاله به صورت شفاهی و ۱۸ مقاله به صورت پوستر مورد پذیرش قرار گرفت که در قالب ۵ بخش، طی روزهای برگزاری همایش به صورت تلفیقی، ارائه می شود. م. ع ۶۰Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.