شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱
Saturday, 3 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
انحصار برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) فقط در برخی آموزشگاه‌های خاص!
32

به گزارش شهرآرانیوز، محمود عباس‌زاده مشکینی با اشاره به طرح سئوال خود از وزیر علوم در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در خصوص نحوه برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) در کشور، عنوان کرد: آزمون آیلتس (IELTS) در کشور فقط از سوی برخی مؤسسات و آموزشگاه‌های خاص برگزار می‌شود و نظارتی بر آن از سوی سازمان […]

پ
پ


به گزارش شهرآرانیوز، محمود عباس‌زاده مشکینی با اشاره به طرح سئوال خود از وزیر علوم در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در خصوص نحوه برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) در کشور، عنوان کرد: آزمون آیلتس (IELTS) در کشور فقط از سوی برخی مؤسسات و آموزشگاه‌های خاص برگزار می‌شود و نظارتی بر آن از سوی سازمان سنجش وجود ندارد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با بیان اینکه این آموزشگاه‌ها در سایه نبود نظارت وزارت علوم و سازمان سنجش مستقیما با خارج از کشور ارتباط می‌گیرند و به صورت انحصاری آزمون آیلتس (IELTS) را در کشور برگزار می‌کنند، گفت: این مؤسسات به نحوی وزارت علوم و سازمان سنجش را دور زدند.

وی با تأکید بر اینکه این آزمون نباید انحصاری باشد، افزود: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وظیفه مجوزدهی و نظارت بر مؤسسات و آموزشگاه‌های برگزار کننده آزمون آیلتس (IELTS) بر عهده سازمان سنجش است، ولی این روند با دور زدن سازمان سنجش و ارتباط مسقتیم این مؤسسات با خارج از کشور انجام می‌شود. در این راستا برخی آموزشگاه‌ها تقویت و به برخی دیگر اجازه فعالیت داده نمی‎شد و روند انحصاری در این حوزه وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: در این راستا سئوالی از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون آموزش با حضور رئیس سازمان سنجش مطرح شد که برای حل این موضوع یک ماه فرصت درخواست شد که پس از این زمان تعیین شده در خصوص قانع شدن یا نشدن از سئوال اعلام نظر خواهیم کرد.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.