دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
Monday, 23 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
اولین همایش نوآوری‌ها در آشکارسازی پرتوهای یونیزان با محوریت آشکارسازهای گازی میکرو الگو برگزار شد
4

اولین همایش نوآوری‌ها در آشکارسازی پرتوهای یونیزان با محوریت آشکارسازهای گازی میکرو الگو با حضور رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و جمعی از متخصصان علوم مهندسی هسته‌ای به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به‌صورت برخط برگزار شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از […]

پ
پ


اولین همایش نوآوری‌ها در آشکارسازی پرتوهای یونیزان با محوریت آشکارسازهای گازی میکرو الگو با حضور رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و جمعی از متخصصان علوم مهندسی هسته‌ای به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به‌صورت برخط برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و جمعی در آئین افتتاحیه اولین همایش، نوآوری‌ها در آشکارسازی پرتوهای یونیزان به تشریح ماهیت این همایش پرداخت و برگزاری همایش‌ها، با رویکرد علمی ویژه را در جهت رفع مشکلات و موانع حائز اهمیت برشمرد.

در ادامه، دکتر نگارستانی دبیر علمی همایش، ضمن بیان تاریخچه راه‌اندازی گروه مهندسی هسته‌ای در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: این گروه حدود ۱۲ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و تحقیقات زیادی درزمینه آشکارسازی پرتوهای یونیزان به‌ویژه ساختارهای پرکاربرد میکروالگو توسط محققان و دانشجویان گروه انجام‌شده است.

وی افزود: این همایش به‌منظور تحلیل و بررسی دستاوردهای علمی پژوهشگران داخلی و همچنین آشنایی با پیشرفت‌های علمی درزمینه علوم آشکارسازی ذرات در مراکز بزرگ تحقیقاتی دنیا ازجمله مرکز CERN ، برگزار می‌شود.

دبیر علمی همایش در ادامه ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری همایش اعلام کرد: با محوریت موضوعات پرتو سنجی محیطی، کاربردهای پزشکی و صنعتی، آشکارسازی شار نوترونی و آشکارسازی پرتوهای کیهانی، (با توجه خاص به ساختارهای میکرو الگو)، تعداد ۵۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد و بعد از انجام فرآیند داوری، از سوی کمیته علمی همایش، تعداد ۱۵ مقاله جهت ارائه شفاهی مورد پذیرش قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده؛ این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC ، نمایه شده است و همچنین مقالات برتر همایش در مجلات علمی پژوهشی داخلی، بعد از انجام داوری‌های مربوطه به چاپ خواهند رسید.

در ادامه این آئین، دکتر محمدرضا رضایی راینی نژاد، دکتر مجید زیدآبادی و دکتر احمد اسماعیلی، از اعضای کمیته علمی همایش، به ترتیب درمورد موضوعات «شبیه‌ساز کد MCNPX» ، آشکارسازهای پرتوهای یونیزان در پزشکی (تصویربرداری پزشکی هسته ای و پرتو درمانی)» و «اهمیت آشکارسازی شار نوترونی در رآکتورهای هسته‌ای» سخنرانی کردند.

ل.س ۴۲. م. ع ۶۰Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.