پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
باید «بذرِ ایده» را در ذهن تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی بکاریم
1

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان اینکه همه افراد می‌توانند صاحب ایده شوند، گفت: باید مجموعه اکوسیستم فناوری استان کرمانشاه در کنار یکدیگر قرار گرفته و «بذرِ ایده» را در ذهن تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی بکارند. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه، دکتر […]

پ
پ


رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان اینکه همه افراد می‌توانند صاحب ایده شوند، گفت: باید مجموعه اکوسیستم فناوری استان کرمانشاه در کنار یکدیگر قرار گرفته و «بذرِ ایده» را در ذهن تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی بکارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه، دکتر سیامک آزادی در برنامه “دورهمی استارتاپی” که در روز چهارم رویداد “کارآفرینی استارتاپ تریپ کشاورزی” در محل کارخانه نوآوری استان کرمانشاه برگزار شد، با قدردانی از تمام برگزار کنندگان این رویداد، گفت: در این رویداد بخش‌های مختلف اکوسیستم فناوری استان در حوزه کشاورزی کنار هم آمدند و نوید این را می‌دهد که بتوانیم درگام بعدی وارد فازهای اجرایی شویم.

وی افزود: حقیقت این است که تا زمانی که تمامی ذی‌نفعان اکوسیستم فناوری استان کنار هم قرار نگیرند نمی‌توانیم به اهداف خود در زمینه توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان در استان دست پیدا کنیم.

دکتر آزادی تنها راه توسعه استان را توسعه اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: تنها منابع دانشی است که می‌تواند مزیت ایجاد کند و زمانی می‌توانیم از رقبا پیش بیفتیم که کالا و خدماتی مبتنی بر دانش با ارزش افزوده بالاتر ارائه دهیم.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه همه افراد می‌توانند صاحب ایده شوند، گفت: ایده‌ها زمانی اثربخشی لازم را دارند که مبتنی بر نیاز باشند و اگر همه ما اطراف خود را به خوبی بررسی کنیم نیازهای بسیاری از جنس ضرورت ارتقا کارایی و اثربخشی سیستم های مختلف مشاهده خواهیم کرد که همگی منابع خلق ایده می باشند.

دکتر آزادی در ادامه گفت: در گام بعدی باید بدانیم مشتری و مخاطب ایده‌های ما چه کسانی هستند زیرا زمانی ایده‌ای کارآمد خواهد بود که مبتنی بر خواست و سلایق مشتریان هدف توسعه یابد.

این مسئول با بیان اینکه همه افراد می‌توانند صاحب نوآوری شوند، گفت: نوآوری غول ترسناک و دست نیافتنی نیست و همه ما اگر قدری همت کرده و نیازهای اطراف خود را به خوبی رصد کنیم و کارهای تیمی را فرابگیریم می توانیم صاحب نوآوری شویم.

دکتر آزادی گفت: اگر بطور مثال در بخش کشاورزی نیاز لزوم کاهش مصرف آب را درک کرده و در گروه‌های علمی گرد هم آمدیم و از طرفی نیز استارتاپ‌های فعال در آن حوزه را بررسی و تحلیل کردیم، قطعاً می‌توانیم در این زمینه ورود کرده و ایده‌ای نوآورانه و بازارپسند ارائه دهیم.

وی افزود: مهندسی معکوس که در دل خود مهندسی ارزش را نیز به همراه دارد هم دربسیاری موارد کارآمد است و اگر افراد بتوانند با این رویکرد نیاز کشور را مرتفع کنند با بهره‌گیری از یکی از مصادیق مهم نوآوری کسب و کار خود را راه اندازی خواهند کرد.

دکتر آزادی تصریح کرد: در حال حاضر اولویت تمامی اجزای اکوسیستم فناوری استان حرکتی یکپارچه در راستای ترویج و توسعه فرهنگ فناوری و نهادینه سازی ضرورت حرکت در مسیر توسعه اقتصاد دانش بنیان است.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: مسیر توسعه استان از همین راه می‌گذرد که بتوانیم جوانان علاقه‌مند و صاحب دانش را در قالب گروه‌ها و تیم های استارتاپی کنار هم آورده و ضمن فراهم‌آوری فضای لازم جهت توسعه ایده، آنها در مسیر تجاری سازی ایده هایشان همراهی کنیم.

وی افزود: حتی اگر یک استارتاپ در این مسیر شکست بخورد باز دارای ارزش است، چرا که افراد این تیم ها افراد توانمندی خواهند شد که با توجه به مهارتی که کسب کرده‌اند یا استارت آپی جدید راه اندازی کرده و یا جذب تیم های دیگر خواهند شد.

دکتر آزادی تاکید کرد: در مجموعه پارک علم و فناوری کرمانشاه این آمادگی را داریم که خدمات لازم را به تمام استارتاپ‌های استان مستقر در هریک از دانشگاه‌ها و یا ساختارهای فناورانه استان ارائه کنیم.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در پایان با تاکید بر لزوم استمرار برگزاری چنین رویدادهایی در حوزه‌های مختلف گفت: امیدواریم در گام‌های بعدی شاهد اجرایی شدن طرح‌های ارائه شده در این رویدادها و اثرگذاری توسعه استارتاپ‌ها بر توسعه استان باشیم.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.