دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
Monday, 15 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
ببینید | تمایلی به بازگشت نیست! | آمار انتقال دانشجوها
22

آمار انتقال دانشجوها از خارج به داخل کشور افت کرده  و وزارت علوم به دنبال ایجاد انگیزه برای آنهاست. سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل اعلام می کند که تقاضای انتقال از خارج به داخل کشور با وجود گرانی و قیمت ارز نسبت به ۸ سال گذشته کاهش چمشگیری داشته است. – به گزارش سایت قطره […]

پ
پ


آمار انتقال دانشجوها از خارج به داخل کشور افت کرده  و وزارت علوم به دنبال ایجاد انگیزه برای آنهاست.

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل اعلام می کند که تقاضای انتقال از خارج به داخل کشور با وجود گرانی و قیمت ارز نسبت به ۸ سال گذشته کاهش چمشگیری داشته است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین؛ حدود ۸ سال پیش سالی ۶۰۰ هزار نفر درخواست انتقال وجود داشته اما اکنون جمعا این درخواست ها به ۱۰۰ نفر هم نمی رسد.

در پیمایش های انجام شده توسط رصدخانه مهاجرت ایران در میان گروه های مختلف اجتماعی بیشترین میل (قطعی) بازگشت به کشور پس از مهاجرت در میان فعالان استارت آپی و در حدود ۱۲درصد بوده است.

شاخص میل (قطعی) بازگشت به کشور پس از مهاجرت در میان دانشجویان و فارغ التحصیلان ۶درصد و در میان پزشکان و پرستاران ۳درصد است.

نرخ مرددین به بازگشت در میان پزشکان و پرستاران ۶۶درصد، در میان دانشجویان و فارغ التحصیلان ۵۷درصد و در میان فعالان استارت آپی حدود ۳۳درصد است.

اما سؤال اصلی اینجاست که نخبگان ایرانی چرا با وجود موانع و مشکلات در سال های تحصیل خارج از کشور به ایران باز نمی گردند؟ نبود فرصت های شغلی مناسب و انگیزه های لازم برای ایجاد کسب و کار جدید می تواند مهم ترین عامل باشد نکته اینکه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران می گوید که ۱۱ هزار و ۹۸۵ دانش آموز در ۳۳ مدرسه سمپاد تحصیل می کنند، همگی آماده مهاجرت!
کلید واژه ها: دانشجویانفارغ التحصیلانبازگشتمیانرصدخانه مهاجرت ایرانانتقالمهاجرتکشورپرستاراندرخواستامور دانشجویانپزشکانداخلایجاد انگیزهوزارت علومفارغحدودقیمت ارزبیشترینرصدخانهاجتماعیپیمایشمعاونتاستارتسرپرستهمشهریفعالانانگیزهگزارشمختلفSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.