دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
Monday, 8 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
برنامه های وزارت علوم در محرم و صفر اعلام شد | به گزارش گروه
9

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رشید جعفرپور قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در ایام محرم، علاوه بر فعال شدن هیئت های عزاداری دانشجویی و اعضای هیئت علمی و برگزاری برنامه های سوگواری، – قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برنامه های فرهنگی دانشگاه […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رشید جعفرپور قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در ایام محرم، علاوه بر فعال شدن هیئت های عزاداری دانشجویی و اعضای هیئت علمی و برگزاری برنامه های سوگواری، – قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برنامه های فرهنگی دانشگاه ها و ستاد وزارت علوم را در دهه محرم و پیاده روی اربعین اعلام کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رشید جعفرپور قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در ایام محرم، علاوه بر فعال شدن هیئت های عزاداری دانشجویی و اعضای هیئت علمی و برگزاری برنامه های سوگواری، نشست های متعددی در مورد تبیین نهضت حسینی و تاثیرات آن در تاریخ تشیع در قالب سخنرانی و به صورت حضوری و مجازی در مساجد دانشگاه ها و هیئت های دانشگاهی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه ها برنامه ریز این برنامه ها هستند و به صورت یک حرکت مردمی آن را پیش خواهند برد.

قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: در فضای مجازی پویش های متعددی را حوزه نهضت حسینی راه اندازی خواهد شد و در این حوزه هم فعالان حوزه فرهنگی، تشکل ها، کانون ها و انجمن های علمی فعال خواهند شد.

پیاده روی اربعینجعفرپور با اشاره به اینکه در امتداد محرم بحث اربعین را داریم، گفت: دومین جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان برگزار شد و مصوبات خوبی را برای تسهیل حضور کاروانی دانشجویان در پیاده روی اربعین تصویب کرد.

وی افزود: امسال رویکرد تمدنی به پیاده روی اربعین تقویت خواهد شد و مقرر شد اقدامات قبل و بعد از اربعین برنامه ریزی شود یعنی اینکه قبل از اینکه کاروان های اعزام به اربعین شکل بگیرند؛ موکب هایی در دانشگاه ها تاسیس بشوند و برنامه ریزی و ثبت نام و پیگیری افراد را انجام دهند.

قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: برنامه های فرهنگی برای روز های پیاده روی اربعین تدارک دیده شده است و به فکر تعیین مکان های مشخصی برای استقرار دانشگاهیان در نجف و کربلا هستیم.

وی افزود: تلاش شده که ارتباطاتی با دانشگاهیان عراق و حتی دانشگاهیان جهان اسلام برقرار بشود که این حرکت بین المللی، اثرگذاری فرهنگی بین المللی داشته باشد و دانشگاهیان جهان اسلام با هم بتوانند در این آیین بزرگ روابط فرهنگی برقرار کنند.

برنامه های ویژه ستاد وزارت علومجعفرپور افزود: در مجموعه ستاد وزارت علوم برنامه های متعددی را برای ستاد وزارتخانه و دانشگاه ها برنامه ریزی کرده ایم؛ در ستاد پیش بینی شده است که انشاءالله فضاسازی مناسبی به لحاظ سیاه پوش کردن فضای عمومی وزارتخانه مثل نمازخانه و لابی های مختلف طبقات و فضای اداری انجام شود.

وی گفت: در همه روز های دهه اول دهه محرم برنامه زیارت عاشورا با حضور کارکنان و مراجعان وزارت برگزار می شود و در این ایام در نمازخانه برنامه سخنرانی و نوحه خوانی خواهیم داشت.

قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در یکی از روز های دهه محرم دسته عزاداری حسینی با حضور مسئولان وزارت و کارکنان در مجاورت ستاد وزارت برنامه عزاداری خواهد داشت و انشاءالله همین الگو را در مجموعه آموزش عالی کشور یعنی در دانشگاه ها و پژوهشگاه هایی که زیرنظر مجموعه آموزش عالی کشور هستند پیاده خواهیم کرد.

کلید واژه ها: وزارت علومدانشگاهاعضای هیئت علمیمعاونت فرهنگیبرگزارهیئت های عزاداریدانشگاه هابرگزاریهیئت علمیقائم مقاموزارتبرنامهفرهنگیهیئتاجتماعیعلوممعاونتدانشجوییخبرگزاریمحرمپیاده روی اربعینجعفرپورعزاداریمقامعلمیگزارشاعلامتاریخ تشیعنهضت حسینیمحرم و صفرSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.