پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
تخریب دانشگاه ها توسط چند شبکه رسانه ای خیالی باطل است |
26

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه های استان مرکزی با حضور علی خطیبی، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دانشگاه اراک برگزار شد و همچنین طی این مراسم خوابگاه شهید بابایی با زیربنای . – […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه های استان مرکزی با حضور علی خطیبی، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دانشگاه اراک برگزار شد و همچنین طی این مراسم خوابگاه شهید بابایی با زیربنای .

– معاون اداری مالی وزار ت علوم گفت: دشمنان فکر کرده اند که می توانند دانشگاه ها را توسط چند شبکه رسانه ای تخریب کنند، که خیالی باطل است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه های استان مرکزی با حضور علی خطیبی، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دانشگاه اراک برگزار شد و همچنین طی این مراسم خوابگاه شهید بابایی با زیربنای پنج هزار متر مربع و ظرفیت ۴۰۰ نفر و خوابگاه شهید فخری زاده نیز با زیربنای چهار هزار متر مربع و با ظرفیت ۴۱۸ نفر به بهره برداری رسید.

در این مراسم که رؤسا و اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان حضور داشتند، خطیبی اظهار داشت: یکی از اولویت های دولت سیزدهم بازگشایی دانشگاه ها است، زیرا بر اساس گزارش ها، آسیب هایی که بواسطه غیرحضوری بودن دانشگاه دانشجویان را تهدید می کند بیشتر از آسیب ویروس کرونا است.

وی افزود: دشمنان فکر کرده اند که می توانند دانشگاه ها را که این همه شهید در راه اسلام و انقلاب تقدیم کرده اند و نیز جمهوری اسلامی ایران را که به مقام زن اعتبار بخشیده، توسط چند شبکه رسانه ای تخریب کنند، که خیالی باطل است.

وی افزود: بخشی از هزینه هایی که پرداخت می کنیم هزینه استقلال، آزادی و آقایی در جهان است.

امروزه شاهدیم که به برکت انقلاب اسلامی پنج کشور بزرگ دنیا به خاطر حل یک مسئله با ما مذاکره می کنند.

کشور های قدرتمند جهان دیگر برای ما جلسه تشکیل نمی دهند که در نهایت بگویند ایران چه کاری باید انجام دهد، بلکه ایران به عنوان یک قدرت بزرگ منطقه ای برای سرنوشت خود در مذاکرات شرکت می کند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی امروزه به واسطه تحریم ها و دشمنی ها حتی در پذیرش مقالات اساتید کشور مانع ایجاد می کنند و با این حال نتوانسته اند جلوی رشد علمی کشور را بگیرند و جمهوری اسلامی رتبه نخست علمی در منطقه و رتبه شانزدهم جهان در این عرصه را کسب کرده است.

خطیبی در خصوص جایگاه دانشگاه ها در کشور گفت: رییس جمهور تاکید دارند که دانشگاه باید اتاق فکر دولت باشند و لذا دانشگاه ها باید در مسائل اساسی کشور راهگشا باشند.

وی در این راستا ادامه داد: به عنوان نمونه، سیاست ابلاغی دولت افزایش تولید گندم از ۱۱ میلیون تن به ۱۸ میلیون تن است.

این در حالی است که میانگین تولید گندم در هکتار در کشور حدود دو و نیم تن و نرم جهانی آن سه و نیم تن است.

با افزایش تولید گندم از دو و نیم تن در هکتار به سه تن در هر هکتار در کشور، تولید ۱۸ میلیون تن این محصول در کشور محقق می شود.

از سوی دیگر در کشور ۴۲ دانشکده کشاورزی وجود دارد که اتفاقاً یکی از این دانشکده ها در دانشگاه اراک است و لذا باید از ظرفیت دانشگاه ها در افزایش تولید گندم استفاده کرد.

در ابتدای این مراسم، دکتر مجتبی ذوالفقاری گفت: به قول شهید بزرگوار قاسم سلیمانی، در تهدید ها فرصتی است که در خود فرصت ها نیست.

وی ادامه داد: تمامی تهدید های دشمنان در سال تحصیلی جدید را می توان با تلاش مسئولان و دانشگاهیان به فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: فرهنگ برگ برنده جمهوری اسلامی در دنیا است و باید تلاش کنیم با تجاری سازی فرهنگ، زمینه صادرات فرهنگ در کنار محصولات صنعتی و کشاورزی فراهم شود.

رییس دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: هیچکس همانند مسئولان نظام جمهوری اسلامی دلش برای مردم کشور نمی سوزد و مردم همانند گذشته اکنون نیز پشت سر مقام معظم رهبری تمامی توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

وی در ادامه گفت: دانشجویان برخلاف چیزی هستند که دشمنان می خواهند و دل تمام مسئولان برای دانشجویان و دانشگاه می سوزد و آنان را دوست دارند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف به همراه سایر مسئولین حاضر ضمن بازدید از خوابگاه ها با تعدادی از دانشجویان مستقر در این خوابگاه ها دیدار و گفتگو کردند
کلید واژه ها: دانشگاهمراسم آغاز سال تحصیلی جدیدمراسم آغاز سال تحصیلیوزارت علومدانشگاه هاآغاز سال تحصیلی جدیددانشگاه های استانمعاون اداریسال تحصیلی جدیدآغاز سال تحصیلیبرگزاردانشگاه اراکخوابگاهشهید باباییاستان مرکزیمراسمعلوموزارتسال تحصیلیخبرگزاریاداریمتر مربعرسانه ایمعاونشهید فخری زادهدانشجومالیباباییشهیدمدیریتSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.