یکشنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۱
Sunday, 26 June , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
تشکیل شعب تخصصی برای بررسی موارد مربوط به حوزه دانش‌بنیان جزو الزامات روز است
1

 با هدف تحقق اهداف حوزه فناوری و نوآوری و توسعه حمایت‌های مادی و معنوی از جامعه نخبگان و فرهیختگان استان کردستان و با توجه به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید و نامگذاری سال ۱۴۰۱ به صورت ویژه توسط ایشان، به عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین»، تفاهم نامه همکاری مابین […]

پ
پ


 با هدف تحقق اهداف حوزه فناوری و نوآوری و توسعه حمایت‌های مادی و معنوی از جامعه نخبگان و فرهیختگان استان کردستان و با توجه به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید و نامگذاری سال ۱۴۰۱ به صورت ویژه توسط ایشان، به عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین»، تفاهم نامه همکاری مابین پارک علم و فناوری کردستان و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان منعقد شد.

‌‌‌‌‌‌به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، دکتر قادرزاده رییس این پارک با اشاره به برخی از مشکلات قضایی پیش‌آمده برای واحدهای فناور و دانش‌بنیان استان، این همکاری را راه‌گشای حل برخی از چالش‌ها عنوان کرد و گفت: تولید دانش‌بنیان و اشتغال مولدی که در نتیجه آن حاصل می‌شود نیازمند تعامل همه جانبه و فراگیر تمامی فعالان و تاثیرگذاران بر اکوسیستم نوآوری و فناوری است که این همکاری به رشد و توسعه کسب و کارهای فناورانه، گسترش فرهنگ فناوری و نوآوری کمک می‌کند.

وی در ادامه گفت: تشکیل شعب تخصصی برای بررسی موارد مربوط به حوزه دانش‌بنیان جزو الزامات روز است و بهره‌گیری از مشاوران و قضات متخصص این حوزه می‌تواند گره‌گشای مشکلات ما باشد. به همین دلیل پارک علم و فناوری کردستان آمادگی دارد تا نسبت به آموزش قضات محترم، ضابطین قضایی و دیگر ارکان دادگستری نهایت همکاری را داشته باشد.

دکتر قادرزاده تصریح کرد: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک در کلیه زمینه‌های علمی، پژوهشی و تحقیقات کاربردی با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین اعم از علمی، فنی، زیر ساختی، نیروی انسانی، اطلاعاتی در راستای حمایت حقوقی و قضایی از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور در استان کردستان است.

شایان ذکر است که تفاهم‌نامه مذکور شامل موارد زیر است:

 • توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه کارآفرینی، فناوری و نوآوری
 • توسعه شبکه شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور در حوزه خدمات قضایی و کسب و کارهای دیجیتالی مرتبط
 • حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش
 • کاربردی کردن پژوهش‌ها و تجاری‌سازی آن‌ها یا به عبارتی تکمیل فرآیند ایده به محصول و تسریع در روند آن
 • کمک به حذف چالش‌ها و موانع موجود در رشد و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر دانش با بکارگیری ظرفیت‌های طرفین
 • طراحی و تولید محصولات و خدمات تخصصی و ایجاد زیر ساخت‌های فنی مورد نیاز در راستای نیازمندی‌های دادگستری براساس برنامه‌ها و دستور العمل‌های طرفین
 • احصای مشکلات حقوقی و قضایی شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور استان کردستان
 • تشکیل کمیته ویژه حمایت حقوقی و قضایی از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور استان کردستانSource link

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.