پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
تصمیم گیری در زمینه موسسات پژوهشی منوط به گزارش مرکز ارزیابی شد
23

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، طی جلسه ای با حضور رازینی، رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و صالحی، معاون پژوهشی وزارت، – ” گزارش های مرکز نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم پیش نیاز تصمیم گیری ها در حوزه موسسه […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، طی جلسه ای با حضور رازینی، رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و صالحی، معاون پژوهشی وزارت، – ” گزارش های مرکز نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم پیش نیاز تصمیم گیری ها در حوزه موسسه های پژوهشی خواهد بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، طی جلسه ای با حضور رازینی، رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و صالحی، معاون پژوهشی وزارت، مقدمات توسعه همکاری مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و معاونت پژوهشی فراهم شد.

در این نشست، رازینی با تشریح رویکرد و اصول نظارت و ارزیابی مؤسسه های پژوهشی و اشاره به اقدامات مؤثر در تقویت همکاری برای به نتیجه رساندن گزارش های نظارت و ارزیابی، بر ضرورت التزام به آن ها در فضای تعامل دوجانبه تأکید کرد.

مرور مختصری بر مهم ترین فعالیت های انجام شده در مرکز و گزارش های ارائه شده به شورای ناتک و توضیح در خصوص نحوه تشکیل شبکه تضمین کیفیت و گردآوری و تنظیم اطلاعات نظارت و ارزیابی توسط هیئت های استانی از دیگر موارد طرح شده در این جلسه بود.

در ادامه صالحی، با استقبال از رویکرد مرکز نظارت در نقش تسهیل گر ارتقا کیفیت این مؤسسات، به آمادگی معاونت برای همکاری با مرکز در تهیه گزارش های نظارتی و استناد به آن ها در فرایند های تصمیم گیری تاکید کرد.

مقرر شد تفاهم نامه ای برای نیل به اهداف مشترک در محور های مورد توافق از جمله لزوم اتکای تصمیم های ستاد به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای نظارتی، همکاری معاونت پژوهشی در تکمیل اطلاعات مؤسسه های پژوهشی در سامانه آموزش عالی و آمادگی مرکز در تدوین آیین نامه های تکمیلی مورد نیاز در حوزه نظارتی بین طرفین منعقد شود.

همچنین لزوم ارائه گزارش های مرکز نظارت در فرآیند ایجاد، ارتقا و یا محدودیت فعالیت مؤسسه های پژوهشی، همکاری مشترک در تکمیل اطلاعات این مؤسسه ها در سامانه آموزش عالی (ساعا) و ارتقا الگوی نظارت بر انجمن های علمی در جلسه مشترک مدیران معاونت پژوهشی و مرکز نظارت مورد تأکید قرار گرفت.

کلید واژه ها: ارزیابیپژوهشینظارتوزارت علومگزارشوزارتتضمینکیفیتتصمیم گیریخبرگزاریمعاوندانشگاهدانشجوعلومهمکاریتقویت همکاریتصمیمگروهگیریرییسحضورمهم تریناقداماتمعاونتفعالیتموسساترساندنتوسعهتقویتتشریحSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.