یکشنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۱
Sunday, 26 June , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان منعقد شد
1

در راستای تحقق رویکردهای دانش‌بنیان مبتنی بر شعار سال، تفاهم‌نامه مشترک همکاری‌های دوجانبه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی برپایه توجه به مباحث فناوری و دانش‌بنیان، با حضور دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و دکتر محمودرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان، منعقد و مبادله شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم […]

پ
پ


در راستای تحقق رویکردهای دانش‌بنیان مبتنی بر شعار سال، تفاهم‌نامه مشترک همکاری‌های دوجانبه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی برپایه توجه به مباحث فناوری و دانش‌بنیان، با حضور دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و دکتر محمودرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان، منعقد و مبادله شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان در نشست مشترک انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان لرستان که در محل حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد گفت: «راه پیشرفت و رشد جامعه، گسترش همین همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه است؛ زیرا هیچ سازمانی به‌تنهایی نمی‌تواند مسائل و مشکلات جامعه را رفع کند».

دکتر نظری تصریح کرد: «تقویت همکاری‌های مشترک و کارهای گروهی، می‌تواند باعث رفع مشکلات و کاهش نظام مسائل جامعه بشود».

وی افزود: «خوشبختانه دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان، همکاری‌ها و هماهنگی‌های خوبی با همدیگر دارند که البته بایستی این همکاری‌ها، ارتقا یابند».

رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان تشریح کرد: «ما بایستی برمبنای شعار سال، تلاش کنیم با همکاری همدیگر، فناوری و موضوعات دانش‌بنیان را در سطح جامعه، گسترش بدهیم».

وی تصریح کرد: «تعریف مفهوم دانش‌بنیان به این معنی نیست که دانش‌بنیان فقط منحصر به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌شود؛ بلکه در همه سطوح جامعه از خرد تا کلان، همه رفتارها و تصمیمات در همه سطوح بایستی براساس علم و دانش‌بنیان باشند تا جامعه به پیشرفت همه‌جانبه برسد».

دکتر نظری تأکید کرد: «دانش‌بنیان بودن فقط محدود به یک عرصه یا یک حوزه‌ی کاری نیست؛ بلکه در همه لایه‌ها و سطوح در جامعه، باید رویکرد دانش‌بنیان داشت».

تعامل دوجانبه برای ارتقای توان پاسخگویی به نیازهای جامعه

دکتر محمودرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان نیز در این نشست گفت: «رویکرد کاری ما این است که پارک علم و فناوری استان، تعامل همه‌جانبه و کامل با دانشگاه لرستان داشته باشد؛ دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری باید همچون دو برادر، با همدیگر تعامل صددرصدی داشته باشند».

دکتر شاکرمی، بیان کرد: «ارزیابی دانشگاه‌ها در جهان امروز براساس شاخص‌هایی همچون تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان، درآمدزایی اختصاصی، فعالیت‌ها در زمینه تجاری‌سازی محصولات، کیفیت مقالات علمی صورت می‌گیرد و به همین علت گسترش همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه برون‌دانشگاهی، دارای اهمیت است».

وی توضیح داد: «یکی از پیشنهادات ما این است که با همکاری و مشارکت دانشگاه لرستان، هر ماه یک رویداد ایده‌شو برگزار کنیم تا بتوانیم در زمینه‌های فناوری و دانش‌بنیانی، اقدامات اثرگذارتری انجام بدهیم».

همچنین از جمله موضوعات مهم تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان لرستان می توان به تقویت پایان‌نامه‌های کاربردی و تقاضامحور، برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی برای دانشجویان، تقویت واحدهای فناور با تأمین نیروی انسانی متخصص، ارتقای توان اشتغال‌پذیری دانشجویان، افزایش اثربخشی دانش‌آموختگان در داخل کشور، ارتقای توان پاسخگویی دانشگاه به نیازهای جامعه اشاره کرد.

گفتنی است در نشست مشترک مذکور، دکتر مصطفی کرم‌پور، سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان، دکتر علی میر، مشاور سرپرست دانشگاه لرستان و مدیران حوزه‌ی کاری پژوهش و فناوری دانشگاه نیز حضور داشتند.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.