پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
توجه وزیر علوم به بحث مهارت در سرفصل‌های دروس دانشگاهی
4

وزیر علوم گفت: باید سرفصل‌های دروس دانشگاهی تغییر کنند تا بحث مهارت در آن‌ها دیده شوند. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص تغییر سرفصل‌های دروس دانشگاهی متناسب با بازار کار موجود در جامعه گفت: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی جزو دانشگاه […]

پ
پ


وزیر علوم گفت: باید سرفصل‌های دروس دانشگاهی تغییر کنند تا بحث مهارت در آن‌ها دیده شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص تغییر سرفصل‌های دروس دانشگاهی متناسب با بازار کار موجود در جامعه گفت: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی جزو دانشگاه های مهارتی کشور هستند.

وی با بیان اینکه قصد داریم دامنه فعالیت دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور را ارتقا و توسعه دهیم، اظهار داشت: در زمینه سایر رشته‌های دانشگاهی هم لازم است سرفصل‌های دروس بازنگری و به روز شوند و بحث مهارت در آن‌ها دیده شود.

دکتر زلفی‌گل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، تصریح کرد: بحث مهمی که در موضوع علمی کشور مورد اغفال واقع شده، این است که از جغرافیای فراغت دانشجویان برای مهارت افزایی کمتر بهره برده ایم.

دکتر زلفی گل افزود: ما می‌توانیم از پتانسیل کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و … برای فعالیت‌های فوق برنامه استفاده کنیم تا با برنامه ریزی مناسب ضمن اینکه اوقات فراغت دانشجویان را برنامه ریزی می‌کنیم از آن اوقات فراغت هم برای آموزش‌های خاص که جنبه مهارتی دارند، استفاده کنیم.

 

 Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.