پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
جذب اعضای هیات علمی برتر و فرهیخته، رشد علمی کشور را استمرار می بخشد
14

هدف گذاری ما در جذب اعضای هیئت علمی این است که متقاضیانی توسط هیات های اجرایی به عنوان استاد جذب شوند که دارای توانایی علمی، – به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم،  محمد سلیمانی قائم مقام وزیرعلوم در نشست دبیران هیات های اجرایی جذب  دانشگاه ها […]

پ
پ


هدف گذاری ما در جذب اعضای هیئت علمی این است که متقاضیانی توسط هیات های اجرایی به عنوان استاد جذب شوند که دارای توانایی علمی، – به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم،  محمد سلیمانی قائم مقام وزیرعلوم در نشست دبیران هیات های اجرایی جذب  دانشگاه ها و مدیران دفاتر تحقیق استانی گفت: اهمیت موضوع جذب به اهمیت نهاد دانشگاه در ایران و جهان برمی گردد.

  رییس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم گفت: بیانات  بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی به خوبی” جایگاه دانشگاه و استاد را به ما نشان می دهد و مسئولیت سنگین  ما را در انتخاب افراد به عنوان استاد یادآوری می کند.

وی افزود: در جامعه ما دانشگاه به عنوان پیشران و موتور و پیشرانه توسعه مطرح است و ورود دانشگاه ها به استانها، آبادنی و عمرانی آن منطقه را بیشتر کرده است.

قائم مقام وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه قوی و برتر به دنبال خود صنعت و خدمات بهتری را در استانها به ارمغان آورده است، گفت: دانشگاه ها برای جذب نخبگان و مخترعان منطقه خود برنامه داشته باشند.

وی تاکید کرد: با جذب  متقاضیان برتر  از نظر علمی و پژوهشی که علاقمند به پیشرفت کشور باشند می  توانیم جایگاه برتر در علم و فناوری در دنیا کسب کنیم و مشکلات جامعه را حل نماییم.

سلیمانی با بیان اینکه جذب اعضای هیئت علمی با توجه به دو نوع ارزیابی توانایی های علمی و ارزیابی صلاحیت عمومی صورت می گیرد، گفت: ارزیابی صلاحیت علمی به نسبت آسان است چراکه بر اساس تالیفات  ترجمه ها و مقالات علمی و اختراعات صورت می گیرد ولی ارزیابی صلاحیت عمومی بسیار مشکل تر هست لذا دقت بیشتری را لازم دارد تا حق کسی ضایع نشود و همچنین اساتید برجسته و شایسته جذب دانشگاه شوند.

پایان پیام/
کلید واژه ها: دانشگاهانقلاب اسلامیرهبر معظم انقلاب اسلامیهیاتوزارت علومدانشگاه هاعلمیرهبر معظم انقلاباستاداعضای هیات علمیاعضای هیئت علمیخبرگزاری فارساسلامیعلومانقلابمحمد سلیمانیاهمیتوزارتهیئت علمیهدف گذاریقائم مقامهیات علمیخبرگزاریجامعه مارشد علمیدر ایرانسلیمانیتواناییاستمرارانتخابSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.