پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
حضور مشاوران در خوابگاه های دانشجویی | مدیرکل دفتر مشاوره
39

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید مشاوران و مددکاران در خوابگاه ها حاضر شده و سنجشی در خصوص مشکلات احتمالی آنها خواهند داشت. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور دانشجویان، ابراهیم نعیمی مدیرکل […]

پ
پ


مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید مشاوران و مددکاران در خوابگاه ها حاضر شده و سنجشی در خصوص مشکلات احتمالی آنها خواهند داشت.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور دانشجویان، ابراهیم نعیمی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان” اظهار داشت: در کارگروه تخصصی مشاوره و بهداشت با معاونین دانشجویی دانشگاه ها داشتیم، آسیب های روانی و اجتماعی دانشجویان را در قالب معیارهای مهمی که بر روی سبک زندگی، تعامل، ارتباطات و تحصیل تأثیر گذار است مطرح شد و متناسب با توصیفی که از وضع دانشجویان داشتیم، طرح و برنامه هایی که دفتر مشاوره و سلامت برای حل و فصل این مسائل دارد، بیان شد.

وی افزود: یکی از این برنامه ها طرح ملی پات یا همان پیشگیری از افت تحصیلی است که بر اساس این طرح طی ۴ ترم می توانیم تعداد دانشجویانی که دارای افت تحصیلی هستند را به کمتر از نصف کاهش دهیم.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم عنوان کرد: در تابستان کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه ها را دعوت کردیم و برایشان دوره های آموزشی گذاشتیم تا این همکاران از اول مهر ماه فرایند عملکردی شان را به گونه ای شروع می کنند که بعد از ۴ ترم به هدف مورد نظر طرح پاد برسیم.

نعیمی تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای بزرگ و مهم اصلاح آیین نامه تأسیس مراکز مشاوره است که این کار اتفاق افتاده و در اختیار وزیر علوم قرار داده ایم و یک تیم ۶ نفره مأمور شده تا این آیین نامه را مورد بازبینی قرار بدهند و طبق آن اصالت بر پیشگیری است و مراکز مشاوره از انفعال خارج می شوند.

وی با اشاره به سایر طرح ها و برنامه های دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: طرح تاد یعنی تجارب ارزشمند دانشجویان، تام یعنی تجارب ارزشمند مشاوران، مدیران و مددکاران است که از جمله دیگر طرح های وزارت علوم می باشد و براساس طرح تاد، از تجربیات دانشجویان بهترین ساز و کار مطلوب را در اختیار سایر دانشجویان قرار دهد، استفاده خواهد شد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان بیان کرد: برای آغاز سال تحصیلی طرح سرآغاز در نظر گرفته شده است که مطابق این طرح مددکاران و مشاوران مراکز در خوابگاه ها حاضر شده و با دانشجویان به ویژه ترم اولی ها هم کلام شده و با دانشجویان آشنایی ایجاد کرده و سنجشی در خصوص مشکلات احتمالی و احصای آنها و در صورت نیاز دعوت به مرکز مشاوره برای کمک به حل مسائل انجام خواهد شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویاندانشجویانامور دانشجویانمشاورهخوابگاه های دانشجوییآغاز سال تحصیلی جدیدسازمانبرنامه هادانشجوییسلامتتحصیلخوابگاهدانشگاهسال تحصیلی جدیدآغاز سال تحصیلیآسیب های روانیکارگروه تخصصیخبرگزاری فارسبرنامهدفترمدیرکلافت تحصیلیسال تحصیلیوزارت علومدانشگاه هاارتباطاتگروهخبرگزاریحل و فصلاجتماعیSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.