پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
داداش پور: تقویت دیپلماسی علمی در دستور کار وزارت علوم است/ آیین انتخاب دانشجویان برتر بومی برگزار می شود
26

رییس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه تقویت دیپلماسی علمی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است، گفت: تصمیم بر این داریم که جشنواره "ترین" ها را در آینده برگزار کنیم. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، هاشم داداش پور رییس سازمان امور دانشجویان در جشنواره […]

پ
پ


رییس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه تقویت دیپلماسی علمی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است، گفت: تصمیم بر این داریم که جشنواره "ترین" ها را در آینده برگزار کنیم.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، هاشم داداش پور رییس سازمان امور دانشجویان در جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که عصر امروز دوشنبه (۱۸ مهرماه) در وزارت علوم برگزار شد در سخنانی با بیان اینکه تقویت دیپلماسی علمی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است، تصریح کرد: این جلسه تقدیر از دانشجویان بین الملل نمونه در راستای تقویت دیپلماسی علمی است.

وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های ایران تحصیل می کنند.

این عدد در مقایسه با دیگر کشور های دیگر چندان زیاد نیست، اما ایران جایگاه والایی دارد و تعداد دانشجویان بین الملل می تواند بیشتر باشد.

رییس سازمان دانشجویان با بیان اینکه مهمان نوازی از ویژگی های شاخص ایرانیان است، عنوان کرد: آیین تکریم از دانشجویان بین الملل نمونه در روز های گرامی هفته وحدت برگزار می شود واین نخستین آیین تکریم دانشجویان بین المللی است.

وی با بیان اینکه سازمان امور دانشجویان نیز همچون دولت سیزدهم نگاه مردمی دارد، تصریح کرد: حدود ۷۰ جلسه با دانشجویان بین الملل داشته ایم تا بتوانیم چالش ها، مشکلات و راهکار های پیشنهادی آن ها را بشنویم.

رییس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه برخی از دانشجویان بین الملل در حوزه امور فرهنگی حضور داشته اند، اظهار کرد: در این راستا در اولین دوره المپیاد ورزشی که در مازندران برگزار کردیم، بخشی از دانشجویان بین المل نیز حضور داشتند.

داداش پور با بیان اینکه دانشجویان برتر بومی در حوزه آموزش انتخاب سالانه انتخاب می شوند، گفت: این نگاه در حوزه دانشجویان بین الملل نیز ایجاد کردیم و برای نخستین بار آیین انتخاب دانش جویان بین الملل برتر را برگزار می کنیم.

تصمیم بر این داریم که جشنواره “ترین” ها را در آینده برگزار کنیم.

آیین انتخاب دانشجویان برتر بومی نیز در یک مراسم جداگانه برگزار می شود.

انتهای پیام/ انتهای پیام/
کلید واژه ها: دیپلماسی علمیرییس سازمان امور دانشجویاندانشجویانسازمان امور دانشجویانوزارت علومدانشدیپلماسیامور دانشجویاندستور کاربین المللبرگزاررییس سازمانتقویتوزارتبین المللیدانشگاه هادانشجویان بین المللدانشجوی بین المللیعلمیعلومدانشگاه های ایرانمراکز آموزش عالیدستوردانشگاهجشنوارهسازماندانش و فناوریتقدیرنمونهآموزش عالیSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.