شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
Saturday, 2 July , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
دانشگاه امام حسین (ع) نگین علمی و امنیت‌ساز ملی کشور است
3

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه چیزی که امروزه دشمن را از مرزهای ما دور ساخته، دستیابی ما به دانش روز و سطوح بالای علمی کشور است، گفت: دانشگاه امام حسین (ع) نیز در این زمینه نگین علمی و امنیت‌ساز ملی کشور ماست. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل […]

پ
پ


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه چیزی که امروزه دشمن را از مرزهای ما دور ساخته، دستیابی ما به دانش روز و سطوح بالای علمی کشور است، گفت: دانشگاه امام حسین (ع) نیز در این زمینه نگین علمی و امنیت‌ساز ملی کشور ماست.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام) دکتر محمدعلی زلفی‌گل در همایش مولفین و ناظرین کتب دانشکده مهندسی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام) ضمن گرامیداشت رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های پزشکان، پرستاران و جامعه علمی کشور در مهار بیماری کرونا گفت: ان‌شاءالله با آرزوی سلامتی برای جامعه جهانی و بازگشت نشاط و سلامتی به مردم جهان شاهد پر رونق شدن مراکز علمی کشور با حضور پر شور دانشجویان در دانشگاه ها باشیم.

وزیر علوم گفت: دانشگاه امام حسین نگین علمی و امنیت ساز ملی کشور است. در تمام دنیا نیروهای نظامی در کشورهای پیشرفته فاتح قله‌های علمی و افق‌های علمی هستند، دولت‌ها بودجه‌های آموزشی و پژوهشی نامحدود برای ارتش‌ها تصویب می‌کنند تا افق‌های آینده علمی و فناوری ترسیم شود. دست‌یابی به جدیدترین فناوری‌ها توسط نیروهای نظامی اتفاق می‌افتد، سپس از پیشرفت‌های بسیار بالای فناوری، چند پله پایین‌تر را تبدیل به محصول کرده و خلق ثروت می‌کنند و می‌فروشند! بنابراین انتظاری که از نیروهای نظامی و امنیتی می‌رود این است که سرآمد پله‌های علم و ترقی باشند، طبیعت دنیای امروز این است.

دکتر زلفی‌گل گفت: این چیزی که رسانه‌های بیگانه از دخالت نیروهای نظامی و امنیتی ما در امور مختلف علمی، پژوهشی و حتی سازندگی و آبادانی کشور می گویند، صحیح نیست. باید نیروهای نظامی ما در صنایع راهبردی کشور حضور داشته باشند تا در زمان ضرورت با کار و تلاش جهادی کشور را از تنگناها و مشکلات رهایی بخشند. امروز دیگر تامین امنیت مردم تنها با قدرت سخت و جنگ‌افزارها تامین نمی شود. امروزه قدرت نرم باید در کنار قدرت سخت قرار بگیرد و همچنین قدرت هوشمند.

وی با اشاره به قدرت نرم گفت: قدرت نرم یعنی نظام و حاکمیت به گونه‌ای عمل کند که محبوب مردم باشد و سرمایه اجتماعی حاکمیت رشد و ترقی پیدا کند. قدرت نرم زمانی ایجاد می‌شود که با نگاه و عملکرد حاکمیت، علم پیشرفت کند، فناوری پیشرفت کند، با پیشرفت علم و فناوری، رفاه در جامعه بیشتر خواهد شد، تولید و صادرات افزایش می‌یابد و اشتغال رونق پیدا می‌کند. پس بهترین راه ارتقای قدرت نرم سرمایه گذاری بر علم و فناوری است.

وزیر علوم در این خصوص ادامه داد: در نهایت قدرت هوشمند، به افق‌های نو و جدید علم اشاره دارد، استفاده و کاربردی ساختن نوین‌ترین یافته‌های بشری در تمام سطوح علمی و فناوری. چیزی که امروزه دشمن را از مرزهای ما دور ساخته، دستیابی ما به دانش روز است، دستیابی به سطوح بالای علمی کشور است که دشمن را در خیلی از اهداف و برنامه‌ها که قصد غلبه بر نظام مقدس ما را داشتند، غافلگیر و زمینگیر کرده است. پس دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های نیروهای مسلح ما به هیچ عذر بهانه‌ای نباید عَلم علم را بر زمین گذاشته و از سعی و مجاهدت شبانه‌روزی شانه خالی کنند. دروسی که شما در اینجا می خوانید بی شک در یکی از عرصه‌های قدرت سخت، نرم و یا هوشمند به کار خواهد آمد، پس بدانید این علم اندوزی شما جز عبادت نیست.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.