دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
Monday, 15 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
دیپلماسی علمی پایدار، ریشه فرهنگی و تمدنی کشور را حفظ می کند
15

در حال حاضر یکی از سیاست های پنج گانه وزارت عتف، دیپلماسی علمی است که در کنار نوآوری فرهنگی معنای ویژه ای پیدا می کند، دیپلماسی علمی زمانی می تواند پایدار و تاثیرگذار باشد که بتواند ریشه فرهنگی و تمدنی کشور را حفظ کند. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری […]

پ
پ


در حال حاضر یکی از سیاست های پنج گانه وزارت عتف، دیپلماسی علمی است که در کنار نوآوری فرهنگی معنای ویژه ای پیدا می کند، دیپلماسی علمی زمانی می تواند پایدار و تاثیرگذار باشد که بتواند ریشه فرهنگی و تمدنی کشور را حفظ کند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری آنا”، آیین اختتامیه مسابقه دوجانبه قرآن دانشجویان دختر ایران و عراق (حفظ کل، ترتیل، قرائت) به صورت حضوری و برخط و با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و هشت داور از ایران، یمن و بحرین برگزار و برگزیدگان این دوره از مسابقات اعلام شد.

عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با حضور مجازی در این نشست گفت: در حال حاضر یکی از سیاست های پنج گانه وزارت عتف، دیپلماسی علمی است که در کنار نوآوری فرهنگی که دیگر هدف پنج گانه وزارت علوم است، معنای ویژه ای پیدا می کند.

وی با بیان اینکه دیپلماسی علمی زمانی می تواند پایدار و تاثیرگذار باشد که بتواند ریشه فرهنگی و تمدنی خود را حفظ کند، افزود: اگر دیپلماسی علمی مبتنی بر مشترکات فرهنگی باشد عمق و پایداری ویژه ای پیدا می کند.

برهمین اساس کشورهایی که به حوزه تمدنی ایران نزدیک هستند برای ما در اولویت قرار دارند.

از جمله این کشورها کشور عراق است که اشتراک فرهنگی زیادی با ایران دارد و در این سال ها، ارتباطات بسیاری بین جامعه نخبگانی و دانشگاهی دوکشور برقرار شده است.

کلانتری ادامه داد: طبیعتا تاکید بر ظرفیت جامعه فرهنگی دو کشور می تواند مراودات علم و فناورانه دوکشور را غنا ببخشد.

بر همین اساس و برمبنای کنش های مشترکی که بین طرفین برگزار شده، مجموع رویدادهایی در شرف طراحی ما بین دستگاه های مسئول آموزش عالی بین دو کشور است که این رویداد قرآنی نیز پیش درآمدی است که به نوعی جامعه دانشگاهی دو کشور را در حوزه قرآنی به هم نزدیک می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم از سوی دانشگاه الزهرا (س) تاکید کرد: این رویداد یک طراوت ویژه تری دارد زیرا جامعه بانوان کشور را در بر گرفته و اولین رویدادی است که در این مقیاس برگزار میشود.

امیدواریم در سال های عاطی با مشارکت سایر دانشگاه های ایران و کشورهای دیگر این رویداد گسترش پیدا کند.

در ادامه، لیلا تاجیک، مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه الزهرا (س) و دبیر شورای سیاست گذاری مسابقه ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر از میزبانی مرحله نهایی مسابقات دوجانبه قرآن دانشجویان دختر ایران و عراق ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به برکات گسترده مجاورت با قرآن، قرآن را سراسر حکمت، حقیقت زنده، منبع انرژی مثبت و عامل وحدت مسلمانان جهان دانست و منشا بسیاری از نابسامانی های جوامع را عمل نکردن به درس های قرآن برشمرد.

تاجیک اظهار امیدواری کرد که خواندن قرآن و گوش دادن به آن به درک و فهم از قرآن و در نهایت عمل به قرآن و کنش قرآنی منجر شود.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه الزهرا (س) با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآن دانشجویی حائز اهمیت فراوانی است، افزود: دانشجویان عزیز در یکی از مهم ترین دوران زندگی خود قرار دارند.

مأنوس نمودن دانشجویان با قرآن قطعا در هدایت دانشجویان به سمت ارزش های صحیح دینی بسیار موثر است.

انتهای پیام/۱۰۴/
کلید واژه ها: دیپلماسی علمیدیپلماسیفرهنگیوزارت علوموزارتمعاون فرهنگیعلمیاجتماعیبرگزارحضورنوآوریپایدارعلومیکی ازایران و عراقسیاستایرانزمانیمعاونبرگزیدگاندانشجویانتاثیرگذاراختتامیهکشورویژهکنارخبرگزاریدانشگاهمسابقاتمسابقهSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.