دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
Monday, 23 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم بر تقویت ارتباط این مرکز با انجمن‌های تخصصی زبان فارسی تأکید کرد
3

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در ارتباط مجازی با استادان حاضر در افتتاحیه شانزدهمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی، بر تقویت ارتباط این مرکز با انجمن های تخصصی زبان فارسی تأکید کرد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالار آملی، همکاری مستمر و […]

پ
پ


رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در ارتباط مجازی با استادان حاضر در افتتاحیه شانزدهمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی، بر تقویت ارتباط این مرکز با انجمن های تخصصی زبان فارسی تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالار آملی، همکاری مستمر و مؤثر با انجمن‌ها برای گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی در خارج از کشور را یک اصل مهم برای این مرکز اعلام کرد و افزود: انجمن‌های علمی از جمله نهادهایی است که هم توانایی بالقوه تولید علم و دانش و هم توانایی افزایش کاربری و نفوذ علمی در جامعه را دارند.

وی افزود: معاونت گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی به عنوان رکن ستادی می‌بایستی نقش نظارتی و حمایتی ایفا کند و دانشگاه‌ها نقش بازوی اجرایی داشته باشند.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم گفت: بخش مهمی از پیشرفت کشور در ارتباط تنگاتنگ با توسعه علمی و اجتماعی است و در این میان نهادهای علمی کانون توسعه‌یافتگی هستند.

وی اظهار داشت: انجمن‌های علمی به خاطر وجود انگیزه، دوری از قدرت اداری و دوری از فراز و نشیب‌های سیاسی گذرا، مهمترین جهت‌دهنده و متوازن‌کننده فعالیت‌های علمی هستند و نهادی شدن علم از جمله بها و میدان دادن به انجمن‌های علمی در پیدایش هنجارها، ایجاد منزلت واقعی و اثرگذاری در جامعه حائز اهمیت است.

در ادامه این نشست، دکتر سالار آملی ضمن ارائه خلاصه‌ای از آمارهای فعالیت معاونت گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، بر حمایت از اعطای بورسیه برای تربیت استادان بومی و همچنین برگزاری دوره‌های بازآموزی تأکید کرد و از دست اندرکاران خواست که برای برگزاری بهتر آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) تلاش کنند.

گفتنی است؛ شانزدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی از روز شنبه ۱۴ اسفند لغایت پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ و با ۲۲ عنوان نشست با حضور استادان و محققان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.