پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
رویداد علمی «بازیابی و استفاده مجدد از نانومواد فلزی برای ساخت افزایشی» برگزار می‌شود
3

رویداد علمی «بازیابی و استفاده مجدد از نانو مواد فلزی برای ساخت افزایشی» به همت پژوهشگاه مواد و انرژی، با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو و با سخنرانی دکتر مهدی حبیب نژاد کواریوم به صورت حضوری با پشتیبانی آنلاین، سه شنبه ۲۵ آبان ماه جاری ساعت ۱۰ الی ۱۲ در محل سالن شهید علیمحمدی پژوهشگاه […]

پ
پ


رویداد علمی «بازیابی و استفاده مجدد از نانو مواد فلزی برای ساخت افزایشی» به همت پژوهشگاه مواد و انرژی، با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو و با سخنرانی دکتر مهدی حبیب نژاد کواریوم به صورت حضوری با پشتیبانی آنلاین، سه شنبه ۲۵ آبان ماه جاری ساعت ۱۰ الی ۱۲ در محل سالن شهید علیمحمدی پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، فناوری ساخت افزایشی ( AM ) از جمله فناوری هایی است که به دلیل کاهش هزینه ساخت و آزادی در طراحی، اخیراً مورد توجه ویژه محققین و صنعتگران قرار گرفته است. نتایج تحقیقات نشان دهنده این است که برای یک فرآیند AM موفق و قابل تکرار، نیاز به پودرهای فلزی با خواص شیمیایی و فیزیکی ویژه ای است که در طی فرایند حفظ شده و با محدودیت های فرایند ساخت افزایشی، سازگار باشند. این سخنرانی بر روش‌های تولید پودرهای فلزی AM و قابلیت استفاده مجدد از آنها تمرکز دارد. همچنین معیارهایی برای چنین استفاده مجدد برای صرفه‌جویی در مواد مورد نیاز و هزینه ساخت ارائه می‌کند.

بر اساس این گزارش، در این سخنرانی، مواد نانوساختار از جمله نانوپودرها و مواد نانوکامپوزیتی و استفاده از آنها در فرآیندهای ساخت افزایشی معرفی شده و قابلیت بازیابی و استفاده مجدد از آنها در فناوری های ساخت افزایشی توضیح داده می شود. در نهایت، دیدگاه‌ها و توصیه‌هایی را برای کاربران AM ارائه می‌کند تا یک فرآیند استفاده مجدد از نانوپودرها و یا نانوکامپوزیتها به خوبی تعریف شود.

این رویداد آنلاین از طریق لینک زیر قابل دسترس است.

http://online.merc.ac.ir/int

ل. م ۵۴ / ‏س. ر ۶۲

 

 

 Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.