پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
رویکرد دیپلماسی علمی در مواجه با کشورهای اسلامی | سازمان
17

سازمان امور دانشجویان در مواجه با کشورهای همسایه، همسو و جهان اسلام رویکرد دیپلماسی علمی دارد. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، هاشم داداش پور، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان در جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه بین […]

پ
پ


سازمان امور دانشجویان در مواجه با کشورهای همسایه، همسو و جهان اسلام رویکرد دیپلماسی علمی دارد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، هاشم داداش پور، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان در جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که امروز در وزارت علوم برگزار شد، ضمن تبریک آغاز هفته وحدت گفت: پیامبر اکرم(ص) که یکی از پایه های اصلی وحدت امت اسلامی است، همواره مسلمانان را به وحدت دعوت می کردند و از تفرقه بر حذر می داشتند.

ما امیدواریم همواره تفرقه از ملت مسلمان دور باشد تا با قدرت و سرعت به سمت تمدن ایرانی _ اسلامی حرکت کنیم.

داداش پور ادامه داد: آن پیامبر رحمت افزون بر دعوت به وحدت، هموراه امت اسلام را به علم و کسب دانش دعوت می کردند، آن حضرت در دعوت به علم، افزون بر کمال، ترقی و روی پای خود ایستادن و الگو شدن امت اسلامی، هدف وحدت مسلمانان را هم نیز دنبال می کردند، زیرا ماهیت علم معنوی و غیر مادی است، به همین علت ظرفیت وحدت بخشی دارد و اساسا خاصیت علم چنین است.

رییس سازمان امور دانشجویان افزود: ما می بینیم که اساتید و دانشجویان واقعی که مشغول علم هستند از کشورهای مختلف در کنار یکدیگر صمیمانه و همدل تلاش مشترک علمی میکنند.

دلیل این همکاری های مشترک بین دانشمندان و دانشجویان از کشورهای مختلف ماهیت وحدت بخش دانش است.

بنابراین اکنون که در هفته وحدت قرار داریم خوشبختیم که از دانشجویان نمونه که هم خودشان و هم دانش آ ن ها در امروز و فردا می تواند سبب وحدت شود تجلیل می کنیم.

داداش پور در ادامه بیان کرد: دو برنامه دولت سیزدهم کاملا به مسائل دانشجویان بین الملل مربوط است، اولین مورد مردمی بودن و رویکرد مردمی این دولت است و دومین آن رویکرد تعامل و پیوند با کشورهای همسایه، همسو و جهان اسلام است.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه تقدیر از دانشجویان نمونه بین الملل محصول این نوع نگاه دولت سیزدهم است؛ تصریح کرد: وزارت علوم نیز علاوه بر این دو بعد اساسی دولت سیزدهم، بعد سوم خود را بر دیپلماسی علمی گذاشته است.

رییس سازمان امور دانشجویان اظهار کرد: اکنون حدود ۱۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کشور ما تحصیل می کنند و قصد داریم با برنامه ریزی های انجام شده در این زمینه سبب جایگاه ایران را در رتبه بندی بین الملل افزایش دهیم.

داداش پور افزود: رویکرد ما در سازمان امور دانشجویان نیز مردمی است، به همین منظور در یک سال گذشته بیش از ۷۰ جلسه را در دانشگاه ها و سازمان امور دانشجویان با دانشجویان بین الملل برگزار کرده ایم.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: در حوزه های گوناگون همچون حوزه فرهنگی با برگزاری اردوها همچون اردوی فرهنگی _آموزشی،جشنواره فرهنگ ملل، جشن دانش آموختگی سعی کرده ایم در کنار دانشجویان بین الملل خواهیم بود.

داداش پور تصریح کرد: در حوزه ورزشی نیز سعی کرده ایم با برگزاری المپیاد ورزشی سبب افزایش تعامل با دانشجویان بین الملل شویم.

رییس سازمان امور دانشجویان افزود: تقدیر از دانشجویان نمونه هر ساله انجام می شود، اما ما در سازمان امور دانشجویان با توجه به رویکرد دیپلماسی علمی، برای اولین بار این مراسم را برای دانشجویان بین الملل نمونه نیز برگزار کردیم .

معاون وزیر علوم تصریح کرد: هدف ما از این رویداد افزون بر تکریم و تجلیل از شخصیت های پرتلاش علمی بین المللی در سطح دانشجویی و همچنین تشویق و ترغیب سایر دانشجویان بین المللی به تلاش و کوشش علمی بیشتر، بیان نگاه خودمان به دانشجویان بین المللی است که همانگونه که برای رشد همه جانبه فرزندان خودمان در ایران تلاش می کنیم، برای دانشجویان بین المللی نیز تلاش می کنیم.

وی افزود: هدف دیگر معرفی مزیت های تحصیل در ایران است تا دانشجویان بیشتری جهت تحصیل به اینجا بیایند و تلاش علمی کنند و با دست پر به کشور خود باز گردند و سبب ترقی و پیشرفت ملت و کشور خود شوند.

ما معتقدیم رشد و پیشرفت سایر کشورها به خصوص کشورهای دوست و همسو، همسایه و همجوار سبب ترقی و پیشرفت هرچه بیشتر کشور خودمان می شود و این یک سیکل متقابل است.

وی اظهار کرد: دوستانی که به عنوان دانشجوی نمونه انتخاب شدند از جهات مختلف همچون آموزش، فرهنگ و فناوری و پژوهش نمونه بوده اند، قصد داریم این مراسم را برای دانشجویان بین الملل همچون دانشجویان دیگر هر ساله برگزار کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویانامور دانشجویاندانشجویاناسلاموزیر علوم، تحقیقات و فناوریدیپلماسی علمیرییس سازمان امور دانشجویاندانشوزارت علوماسلامیامت اسلامدعوتدیپلماسیوحدتتحقیقات و فناوریمراکز آموزش عالیوحدت امت اسلامیکشورهای اسلامیمسلمانکشورپیامبرسازمانعلومروابط عمومیپیامبر رحمترییس سازمانتفرقهوزارتبین المللیمعاون وزیرSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.