پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
17

رییس جمهور در نشستی با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان دانشگاه شریف به بررسی ابعاد حوادث هفته جاری در دانشگاه شریف پرداخت. – یکشنبه شب گذشته در دانشگاه صنعتی شریف و حوالی آن درگیری هایی میان دانشجویان و برخی از عوامل امنیتی رخ داد که طی آن شماری از دانشجویان […]

پ
پ


رییس جمهور در نشستی با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان دانشگاه شریف به بررسی ابعاد حوادث هفته جاری در دانشگاه شریف پرداخت.

– یکشنبه شب گذشته در دانشگاه صنعتی شریف و حوالی آن درگیری هایی میان دانشجویان و برخی از عوامل امنیتی رخ داد که طی آن شماری از دانشجویان بازداشت شدند.

کانال تلگرامی دانشگاه صنعتی شریف امروز پنجشنبه اعلام کرد که با پیگیری رسول جلیلی رییس این دانشگاه این دانشجویان به زودی آزاد می شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری ایران پرس،” نشست امروز پنجشنبه رییس جمهور با جمعی از مسئولان وزارت علوم و دانشگاه شریف در دفتر رییس جمهور برگزار شد و مسئولان دانشگاه شریف، به ارائه گزارشی از حوادث پیش آمده در این دانشگاه پرداختند.

رییس جمهور با اشاره به حرمت دانشگاه و محیط علم و آرمانخواهی، تصریح کرد: هیچ شخصی مجاز به شکستن حرمت این فضای مقدس نیست و همه از مسئولان تا اساتید و دانشجویان مکلفند برای حفظ تقدس و حرمت این محیط تلاش کنند.

رییسی با اشاره به اینکه دانشگاه شریف جزء نمادها و پیشران های علم و پیشرفت کشور است، گفت: نباید اجازه داد قداست علمی و اخلاقی و اعتبار و خوش نامی جامعه نخبگی این دانشگاه با برخی رفتارهای تحمیلی از بیرون دانشگاه مخدوش شود.

مطمئن هستیم شریفی ها اجازه نمی دهند که بدخواهان و منافقین، شرافت این دانشگاه را مخدوش کنند و قطعاً شریف با شرافت باقی خواهد ماند.

رییس جمهور افزود: آمریکا، منافقین و سایر دشمنان کشور تلاش کردند در ظرف دانشگاه شریف اهداف ضد ایرانی و ضد انقلابی خود را پیگیری کنند، اما آگاهی اساتید و دانشجویان نجیب این دانشگاه مانع از آن می شود که این تلاش ها به حساب دانشگاه شریف گذاشته شود.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، محیط دانشگاه را بهترین محیط برای تبادل آراء، گفتگو و مباحثه پیرامون مباحث مهم جامعه و مسائل اولویت دار کشور برشمرد و از مسئولان دانشگاه ها و اساتید و دانشجویان خواست تا با مسئولیت پذیری، تلاش برخی جریانات را برای انحراف این فضا به محیطی برای وهن دانشگاه خنثی کنند.

رییس جمهور در این جلسه گفت: معتقدم سازوکارهای داخل دانشگاه برای تأمین نظم و امنیت دانشگاه کفایت لازم را دارد و همگان باید به رعایت حریم دانشگاه پایبند باشند.

رییس جمهور در پایان این جلسه، با توجه به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای ارائه شده در خصوص وقایع اخیر، نهادهای مسئول را مأمور کرد با محوریت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن پیگیری موضوع، اقدامات لازم برای رفع موانع و تسهیل انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه را به عمل آورد.

/ ۱۱۴ بیشتر بخوانید:
کلید واژه ها: دانشگاهدانشگاه شریفرییس جمهوردانشگاه صنعتی شریفمسئولان دانشگاهدانشجویاندانشگاه صنعتیوزیر علوم تحقیقات و فناوریرییسشریفمسئولانجمهورصنعتی شریفتحقیقات و فناوریدفتر رییس جمهورپنجشنبهکانال تلگرامیبرگزارعلوم تحقیقاتگزارشصنعتیحوادثامروزوزارت علوموزیر علومنشستحرمتعلومخبرگزاریتحقیقاتSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.