چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Wednesday, 18 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
سال تحصیلی دانشگاه‌ها از نیمه دوم شهریور آغاز می‌شود
3

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از نیمه دوم شهریور ماه آغاز می‌شود و دانشگاه‌ها به تدریج فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز خواهند کرد. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خاکی صدیق درباره زمان بازگشایی دانشگاه ها، اظهار داشت: با توجه به […]

پ
پ


معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از نیمه دوم شهریور ماه آغاز می‌شود و دانشگاه‌ها به تدریج فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خاکی صدیق درباره زمان بازگشایی دانشگاه ها، اظهار داشت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا، شاید دانشگاهی نتواند از ۱۵ یا ۲۰ شهریور ماه فعالیت خود را آغاز کند. اینگونه دانشگاه ها نیمه دوم شهریور تا اول مهر ماه را برای شروع آموزش ها به صورت مجازی درنظرگرفته اند.

معاون آموزشی وزیر علوم در گفتگو با ایرنا ادامه داد: هر دانشگاه با توجه به توانمندی و برنامه خود، زمان بازگشایی را اعلام می‌کند.

دکتر خاکی صدیق درباره دانشگاه‌های استان‌ها، تاکید کرد: دانشگاه‌ها در صورت دریافت مجوز ستاد کرونای استان خود می توانند کلاس ها را به صورت محدود و برای دانشجویان بومی که واکسن دریافت کرده‌اند، برگزار کنند.

پروتکل‌های بهداشتی سال تحصیلی جدید به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای اجرا در سال تحصیلی جدید خبر داد.

مجید صفاری نیا درباره پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده به دانشگاه ها برای شروع سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: پروتکل‌های بهداشتی هفته گذشته به دانشگاه ها ابلاغ شد. این پروتکل ها بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که سال گذشته توسط ستاد کرونا تنظیم شده بود و همکاران پزشک دانشگاه ها با توجه به شناخت بیشتر ویروس و شرایط فعلی با اعمال برخی تغییرات، آن را کامل تر کردند.

وی درباره نقاطی از دانشگاه ها که این پروتکل‌ها باید در آنجا رعایت شود، بیان کرد: این پروتکل ها در محیط های کتابخانه، ساختمان های اداری و آموزشی، کلاسی، آزمایشگاه ها، کارگاه ها، بوفه های غذایی، سالن های ورزشی و استخر، سالن اجتماعات، نمازخانه، حمل و نقل، مراکز بهداشتی و درمانی، دندانپزشکی، سلف سرویس ها، غذاخوری ها و محیط های خوابگاهی باید رعایت شود.

صفاری‌نیا با بیان اینکه اولویت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر تهویه مطبوع، رعایت فاصله اجتماعی و انجام واکسیناسیون است، درباره واکسیناسیون تاکید کرد: برگزاری کلاس‌های دانشگاهی در سال تحصیلی پیش رو به صورت ترکیبی است، اما منتظر اعلام رسمی معاونت آموزشی وزارت علوم هستیم. بر اساس علم پزشکی، تزریق همگانی اکثر جامعه و دو ُدز برای برگزاری کلاس ها و رعایت ایمنی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان لازم است.

پایش سلامت جسم و روان دانشجویان از اول مهرماه

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان درباره پایش سلامت جسم و روان دانشجویان از ابتدای سال تحصیلی، خاطرنشان کرد: بررسی طرح پایش سلامت جسم و روان هم زمان با اجرای پروتکل های بهداشتی، انجام می شود.

صفاری نیا از اجرای پایش سلامت روان خبر داد و گفت: دانشجویان همه مقاطع تحصیلی در سامانه ای که دانشگاه معرفی می کند، خود اظهاری می کنند. بعد از این مرحله، اطلاعات پایش سلامت روان توسط متخصصان در مراکز مشاوره بررسی می‌شود و اگر نمره افراد از میانگین بالاتر باشد، به صورت حضوری یا مجازی به مراکز مشاوره خوانده می شوند.

وی ادامه داد: این مراکز از طریق سوالات استاندارد با دانشجویان مصاحبه می کنند.

صفاری نیا همچنین درخصوص پایش سلامت جسم، اظهار داشت: در پایش سلامت جسم، متغیرهایی مثل فشار خون، مشکلات قلبی، تغذیه حتی کرونا مورد توجه قرار می گیرد؛ مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها این اطلاعات دانشجویان را بررسی و به دانشجویان خدمات ارایه می کنند.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.