دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
Monday, 23 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
سرمایه‌گذاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد برای راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی پوشاک در دانشگاه فنی و حرفه‌ای
3

دکتر ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از بهره‌برداری مرکز مدیریت مهارت آموزی پوشاک ایرانی اسلامی با سرمایه‌گذاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، اتحادیه پوشاک در دانشگاه فنی و حرفه ای با همکاری و مشارکت وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل […]

پ
پ


دکتر ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از بهره‌برداری مرکز مدیریت مهارت آموزی پوشاک ایرانی اسلامی با سرمایه‌گذاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، اتحادیه پوشاک در دانشگاه فنی و حرفه ای با همکاری و مشارکت وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دکتر صالحی عمران با بیان اینکه آموزش عالی مهارتی کوتاه‌ترین مسیر برای اشتغال فارغ التحصیلان است؛ پارادوکس تورم فارغ التحصیلان رشته‌های نظری از یک سو و نیاز شدید بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی به نیروی متخصص ماهر را مهمترین چالش آموزش کشور اعلام کرد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه دولت و مجلس باید بحث سرمایه‌گذاری مولد و پربازده در حوزه تکنولوژی‌های مرتبط با آموزش مهارتی را به صورت جدی پیگیری کرده و از تجارب بین‌المللی در این خصوص استفاده نمایند به چالش‌های اقتصادی اجتماعی و امنیتی بیکاری اشاره کرد گفت: با تجمیع سرمایه‌گذاری‌های دولت و بخش خصوصی در دو حوزه صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و افزودن بخش بودجه آموزش مهارتی به سر جمع این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های پایین دستی عملاً معضل بیکاری تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.

رئیس انجمن آموزش عالی کشور با بیان اینکه برنامه ریزی طراحی و تدوین سرفصل‌های درسی رده‌های مختلف شغلی، صدور گواهینامه مشترک بین المللی تأمین فضای کارگاهی در دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی تهران از مسئولیت‌های دانشگاه و تأمین تجهیزات ماشین آلات استخدام مربیان بین المللی را سازمان توسعه صنعتی ملل متحد به عهده داشته و هزینه‌های اجرایی دوره و حضور اساتید بین‌المللی نیز به عهده وزارت کار خواهد بود.

صالحی عمران همچنین اجرای طرح برند ملی را برای نخستین بار در دانشگاه فنی و حرفه‌ای که سبب سرمایه‌گذاری سازمان‌های بین المللی، صنایع بزرگ داخلی نظیر اسنوا، گلدیران و اتحادیه تولیدکنندگان آسانسور و پله برقی در ماه‌های اخیر در این دانشگاه و جذب فارغ التحصیلان این دانشگاه در صنایع خانگی تولید ایران و شرکت‌های تابع تراکتورسازی و سایر موارد را از نمونه‌های موفق ارتباط صنعت و دانشگاه در اجرایی کردن مأموریت‌های بالقوه دانشگاه دانست.

وی با تأکید بر اینکه با طرح احداث این مرکز از بعد فرهنگی نیز در سطح جهان به ترویج پوشاک ایرانی اسلامی دست خواهیم یافت بیان داشت: کشور ترکیه در سال ۲۰۲۳ صادرات ۱۰۰ میلیارد دلاری پوشاک و صنایع وابسته را در برنامه خود قرار داده است. در کشور ما نیز در سند چشم انداز ۱۴۰۴ شاغلین صنعت نساجی و پوشاک ایران باید به ۵۰۰ هزار نفر افزایش یابد که قسمت عمده آن می‌تواند با سرمایه گذاری بسیار اندک در حوزه طراحی مد و پوشاک مرتفع گردد.

صالحی عمران خاطر نشان کرد: برندهای معتبر داخلی و صنایع تولید پوشاک و چرم اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک هم از احداث، تجهیز و راه اندازی این مرکز ابراز خرسندی و حمایت ویژه داشته‌اند چرا که با راه اندازی این مجوعه کم نظیر در دانشگاه فنی و حرفه‌ای برنامه آموزش سالانه بیش از هزاران نفر از فعالان طراحان و صنعتگران حوزه مد و پوشاک در این مرکز صورت خواهد پذیرفت.

لازم به ذکر است، حجم تجارت جهانی پوشاک در سال گذشته ۴۱۲ میلیارد دلار بوده که ایران سهم ۸ میلیارد دلاری در آن داشته است که بر اساس آمارهای غیر رسمی ۱/۸ میلیارد دلار واردات غیر رسمی و به صورت قاچاق است.

گفتنی است سازمان توسعه صنعتی ملل متحد یک سازمان تخصصی زیر مجموعه سازمان ملل متحد است که مقر آن در وین اتریش است. هدف اصلی این سازمان ارتقاء و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است.

ل. م ۵۴/ س. ر ۶۲Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.