پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
سومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز و چهارمین نمایشگاه ملی دستاوردهای اجرایی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور مهرماه برگزار می‌شود
4

سومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز (رویکرد سلامت) و چهارمین نمایشگاه ملی دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز به صورت مجازی، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه تهران در تاریخ ۲۰ و ۲۱مهرماه آغاز به کار خواهد کرد. به گزارش اداره کل […]

پ
پ


سومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز (رویکرد سلامت) و چهارمین نمایشگاه ملی دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز به صورت مجازی، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه تهران در تاریخ ۲۰ و ۲۱مهرماه آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، این همایش بین المللی با رویکرد سلامت و با هدف ترویج استفاده از انرژی‌های پاک، معرفی و ارائه گزارش عملکرد اجرایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در حوزه مدیریت سبز و تحلیل تجربیات داخلی و بین‌المللی در هشت محور تخصصی شامل تجربیات ملی و بین‌المللی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب و پساب، مدیریت مصرف انرژی، مدیریت پسماند، حمل‌ونقل سبز، فناوری اطلاعات و ارتباطات سبز و طراحی پردیس‌های دانشگاهی پایدار به مدت دو روز و به صورت برخط برگزار خواهد شد.

اهداف برگزاری این همایش و نمایشگاه، ایجاد تغییراتی مثبت در نگرش به مسائل حوزه سلامت و پایداری برای دانشگاهیان بوده و علاوه بر این، باهدف پیوند دانشگاه و صنعت، بستر مناسب برای ارائه ایده‌ها و همراه سازی حوزه صنعت و استارت آپ های سبز ایجاد خواهد کرد.

در این همایش مدعوینی از سایر نهادها و سازمانها از جمله: سازمان برنامه و بودجه، سازمان محیط زیست، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی و وزارت بهداشت و مدعوین دانشگاه‌های خارج از کشور حضور خواهند داشت. تاکنون، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی پارک‌های علم و فناوری ایران در حوزه آموزش، فرهنگ و مفاهیم مدیریت سبز و همچنین اجرای پروژه‌های حوزه پایداری عملکرد ارزشمندی داشته‌اند و پتانسیل بالای خود را به عنوان یک نمونه قابل توسعه به سطح شهر و جامعه تا حد نسبتاً مناسبی، به اثبات رسانده‌اند.

از دستاوردهای مهم دانشگاه‌ها در حوزه مدیریت سبز می‌توان به مدیریت بهینه و کاهش مصارف آب، انرژی (اعم از برق و گاز) و کاغذ و مدیریت دفع پسماند و غرس صدها اصله نهال و توسعه فضای سبز مبتنی بر مصرف حداقلی آب اشاره کرد.

شیوع ویروس کرونا، شرایط متفاوتی را برای توسعه پایدار به روی تمام ارکان جامعه، خصوصاً جامعه دانشگاهی گشوده شده است، چرا که اهمیت و توجه به مسائل سلامت محور و بهداشت در تمام عرصه‌های زندگی اجتماعی و فردی در اولویت می‌باشد. بنابراین دانشگاه‌ها با توجه به تأثیر شگرف اجتماعی و فردی آنها بر روی آحاد جامعه، می‌توانند رویکرد خود را در حوزه مدیریت سبز و پایداری با محوریت سلامت بهبود بخشند. در واقع، افزایش نگرانی‌های زیست محیطی در کنار مسائل بهداشتی که محیط زیست را تهدید می‌کند، تمامی عناصر کلیدی و مهم جامعه از جمله دانشگاه را، ملزم به انجام اقدامات عملی و توجه بیشتر جهت حل معضلات زیست محیطی نموده است.

سومین همایش بین المللی دانشگاه سبز (رویکرد سلامت) و چهارمین نمایشگاه مدیریت سبز فرصتی را برای دانشگاهیان بین المللی و ایرانی فراهم می‌کند تا یافته‌های نوآورانه عملی خود را به اشتراک بگذارند و در زمینه‌های علمی و عملی حوزه مدیریت سبز در دانشگاه‌ها با چالش‌ها و تصمیمات دیگر دانشگاهیان روبرو شوند. اولین و دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز در سالهای ۹۶ و ۹۸ به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد و اصفهان با استقبال خوب جامعه دانشگاهی و سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان برنامه و بودجه و سازمان محیط زیست قرار گرفت.

گفتنی است، علامندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس سایت همایش مراجعه و با آدرس پست الکترونیکی رویداد به نشانی زیر مکاتبه نمایند.

https://greenuni.ut.ac.ir آدرس سایت رویداد:

آدرس پست الکترونیکی رویداد: Greenut@ut.ac.ir

ل. م ۵۴/‏‬ س. ر ۶۲

 Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.