پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
شهدا به تاریخ جهت می‌دهند
2

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم امروز صبح در آیین استقبال از خانواده شهید تازه احراز هویت شده دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، شهید مهدی تحویلیان گفت: شهدا به تاریخ جهت می دهند. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم صبح امروز در آیین استقبال […]

پ
پ


معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم امروز صبح در آیین استقبال از خانواده شهید تازه احراز هویت شده دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، شهید مهدی تحویلیان گفت: شهدا به تاریخ جهت می دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم صبح امروز در آیین استقبال از خانواده شهید مهدی تحویلیان در دانشگاه ولیعصر (عج) با اشاره به اینکه شهدا قلب تپنده تاریخ هستند عنوان کرد: شهید به تاریخ ما جهت و نور می‌دهد، به همین معنا است که شهید شمع محفل بشریت است و ما را از روزمرگی به سمت نور و معرفت رهنمود می کند.

وی با اشاره به اینکه سخت گفتن در مورد موضوع شهید و شهادت صعب و دشوار است اظهار کرد: تنها خدا و انبیای الهی در این خصوص سخن گفتند، چرا که زبان یارایی همراهی آنها را نداشته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه این تاریخ سازی متعلق به گذشته نیست و اکنون و آینده ما را می‌سازد تصریح کرد: شهدا تاریخ ایران و تاریخ و هویت ما را می‌سازند.

وی با اشاره به اینکه هویت این مکان شریف هم با وجود شهدا عطرآگین شده است گفت: وجود پیکر شهدای گمنام، رفسنجان و دانشگاه ولیعصر (عج) را معطر کرده و به کنش‌های دانشگاهیان جهت داده است.
 

دکتر کلانتری در این آیین با شکوه پیام وزیر علوم را به مادر این شهید والا مقام اهدا کرد.

نشست با هیات رئیسه دانشگاه
معاون وزیر علوم همچنین در نشست هیات ریسه دانشگاه ولی عصر (عج) اظهار داشت: مزار مطهر شهید تحویلیان میراث فرهنگی دانشگاه ولی‌عصر (عج) است.

دکتر عبدالحسین کلانتری در بدو ورود به این دانشگاه، بر سر مزار شهید تازه احراز هویت شده دانشگاه ولی‌عصر (عج) حضور یافت و به مقام والای این شهید و دیگر شهدای یادمان شهدای گمنام این دانشگاه ادای احترام کرد.

معاون وزیر علوم در نشست هیات رئیسه این دانشگاه گفت: از اعماق وجودم خوشحالم امروز پس از دیدار با مقام معظم رهبری توفیق دیگر نصیبم شد و آن حضور در مراسم تجلیل از مقام شهید تحویلیان است.

وی با تاکید بر اینکه وجود مزار شهدا در دانشگاه برای دانشگاه یک افتخار است گفت: ۱۳ سال از دفن پیکر مطهر شهید تحویلیان در دانشگاه ولی عصر (عج) می‌گذرد و مزار این شهید بزرگوار میراث فرهنگی و تاریخ افتخار این دانشگاه است.

دکتر کلانتری در ادامه این نشست در سخنانی در خصوص موضوع علم و فناوری گفت: متأسفانه یک بنای غلط در کشور گذاشته شده است و آن معیار سنجش اساتید براساس مقاله است که این مقالات مشکلی از کشور حل نمی‌کند. الحمدلله امروز هم مقام معظم رهبری در دیدار نخبگان جوان با ایشان، به این نکته اشاره کردند که علم در خدمت حل مسائل جامعه قرار بگیرد.

معاون وزیر علوم افزود: یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که تحصیلات تکمیلی باعث ارتقای اساتید می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که اساتید انرژی زیادی روی بحث آموزش در مقطع کارشناسی صرف نکنند که این قضیه باید حل بشود.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم که دانشگاه‌های دور از مرکز هم بتوانند از امکانات و مزایای دیگر دانشگاه‌ها بهره‌مند شوند و بتوانند در جامعه خود مؤثر باشند.

شهید مهدی تحویلیان
گفتنی است: شهید مهدی تحویلیان پایین دروازه فرزند غلامرضا، متولد ۱۳۴۲، جمعی لشکر ۲۱ حمزه نزاجا از اصفهان به جبهه اعزام شد و در ۲۱ تیر ۱۳۶۷ در تک دشمن در موسیان به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید ۲۵ ساله به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۸۷ در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان دفن شد. هویت شهید تحویلیان ۳۳ سال پس از شهادت و ۱۳ سال پس از تدفینش احراز شد.

 Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.