پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
شهرداری بوشهر از ظرفیت علمی دانشگاه خلیج فارس استفاده می‌کند
2

نشست مشترک بین رئیس دانشگاه خلیج فارس و شهردار و اعضای شورای شهر بندر بوشهر در محل سالن اجتماعات سلیمان سیرافی مجتمع فناوری مروارید برگزار شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، در این نشست ابتدا دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس، در خصوص تاریخچه نواحی […]

پ
پ


نشست مشترک بین رئیس دانشگاه خلیج فارس و شهردار و اعضای شورای شهر بندر بوشهر در محل سالن اجتماعات سلیمان سیرافی مجتمع فناوری مروارید برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، در این نشست ابتدا دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس، در خصوص تاریخچه نواحی نوآور در جهان به نکاتی اشاره کرد و گفت: تاریخچه نواحی نوآور در جهان قدمت بسیار دارد و در کشور ما نیز چند سالی این موضوع درحال شکل گیری است.

وی افزود: مجوز پنج ناحیه نوآور درکشور از جمله خراسان، یزد، تبریز، اصفهان و بوشهر صادر شده است و اسناد بالادستی آن نیز تهیه و ابلاغ شده است.

رییس دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: در دنیا عمدتاً متولی نواحی نوآور شهرداری‌ها هستند، چرا که این نواحی به احیای بافت‌های تاریخی شهر، خدمات شهری، اقتصاد و توسعه گردشگری شهر کمک شایانی می کنند.

در ادامه این نشست؛ دکتر فرشته بیات عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و مدیر توسعه و تجاری سازی فناوری و ارتباط با جامعه دانشگاه و نماینده استان در ایجاد ناحیه نوآوری بوشهر، درخصوص بندر نوآوری بوشهر و دکتراحمد کشاورز، رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباط دانشگاه، نیز درخصوص امکان استقرار پلتفرم اینترنت اشیا در این شهر و کمک به ایجاد شهر بندری هوشمند گزارش خود را ارائه کردند.

حسین حیدری شهردار بندربوشهر نیز عنوان کرد: شهرداری برای پیشبرد اهداف عالی خود در مدیریت از ظرفیت علمی دانشگاه خلیج فارس استفاده می‌کند.

وی در نشست همکاری با دانشگاه خلیج فارس بیان کرد: این دانشگاه با وجود ظرفیتی متشکل از جوانان نخبه و مستعد می‌تواند کمک‌کار شهری در برنامه‌های ترسیم شده باشد.

شهردار بندر بوشهر ادامه داد: دانشگاه خلیج فارس در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین شهر هوشمند بوشهر نیز می‌تواند نقش قابل توجهی ایفا کند و داشته‌های علمی خود را در اختیار مجموعه‌های شهرداری قرار دهد.

حیدری بیان داشت: در هر حوزه مدیریتی استفاده از ظرفیت علمی دانشگاهیان ابزاری مهم برای دستیابی به موفقیت است که شهرداری بندر بوشهر هم از این ظرفیت مهم دریغ نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: نیروی انسانی یکی از ظرفیت‌های مهم و تاثیرگذار شهرداری بوشهر است که برای افزایش بهره‌وری آن‌ها استفاده از ظرفیت‌های علمی جامعه دانشگاهی تاثیرگذاری بالایی خواهد داشت.

شهردار بندر بوشهر گفت: حوزه فناوری اطلاعات یکی از بخش‌های مهم و حساس در مدیریت شهری است که با هدف افزایش کارایی در این بخش باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی افزود: دانشگاه خلیج فارس تاکنون در طرح‌های مختلفی حضوری موفق داشته است و همکاری علمی با شهرداری نیز می‌تواند سرآغاز فصلی جدید از موفقیت‌های این دانشگاه باشد.

حیدری در ادامه گفت: مدیریت شهری در بوشهر برای پیشبرد برنامه خود از نظر نخبگان و شهروندان استفاده خواهد کرد.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.