پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
ضرورت بهره مندی از ظرفیت استادان مشاور در فعالیت های فرهنگی
30

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از وزارت علوم، رشید جعفرپور در پنجاه و هفتمین نشست سراسری معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های کشور که به صورت حضوری و برخط در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، – قائم مقام و مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از وزارت علوم، رشید جعفرپور در پنجاه و هفتمین نشست سراسری معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های کشور که به صورت حضوری و برخط در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، – قائم مقام و مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مطرح کرد ضرورت بهره مندی از ظرفیت استادان مشاور در فعالیت های فرهنگی ” قائم مقام و مشاور معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: باید از ظرفیت استادان مشاور در فعالیت های فرهنگی بهره مند شویم چرا که به عنوان قوه عاقله و لنگرگاه عقلانیت ما می توانند در فعالیت ها ایفای نقش کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از وزارت علوم، رشید جعفرپور در پنجاه و هفتمین نشست سراسری معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های کشور که به صورت حضوری و برخط در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، با اشاره به آیه و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست اخیر خود با هیئت های دانشجویی بر صبر تأکید داشته اند.

قائم مقام و مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: رویکرد این معاونت در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، رویکرد هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت عظیم دانشجویی به ویژه فعالان فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها است.

وی افزود: در دانشگاه های کشور ۱۰ هزار و ۲۵۷ انجمن، ۷ هزار و ۴۱۸ کانون و بیش از سه هزار و ۶۰۰ نشریه و تشکل های مختلف داریم و حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار دانشجویی که در این تشکلها، انجمن ها و کانون ها مشغول فعالیت هستند می توانند به عنوان بازوان توانمند در فعالیت ها کمک کنند که باید از این ظرفیت حداکثر بهره را ببریم.

رشیدپور در ادامه سخنان خود به بهره مندی از ظرفیت ابلاغیه سه درصد بودجه اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت استفاده کنیم تا بتواند در ارتقای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها موثر باشد.

وی تصریح کرد: در حوزه اصلاح و تقویت ساختار معاونت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها باید نهایت تلاش را داشته باشیم و از نیرو های جوان و کارآمد استفاده کرده و کادرسازی برای آینده دانشگاه و انقلاب اسلامی کنیم.

مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: باید از ظرفیت اساتید مشاور در فعالیت های فرهنگی بهره مند شویم چرا که به عنوان قوه عاقله و لنگرگاه عقلانیت ما می توانند در فعالیت ها ایفای نقش کنند.

وی با بیان اینکه با داشتن چند دهه تجربه فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها نباید با آزمون و خطا پیش رویم، افزود: استفاده از تجربیات گذشتگان باید مدنظر قرار گیرد و این تجربه ها با برگزاری جلسات و نشست ها منتقل می شود، لذا تأکید بر احیا و تقویت این جلسات باید در دستور کار قرار گیرد.

رشیدپور به تغییر فاز آموزشی در کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون پذیرش در رشته های دانشگاهی، ۴۰ درصد دانشجویان در رشته های تجربی، ۲۸ درصد در رشته های علوم انسانی، ۱۲ درصد در رشته های هنر، ۱۱ درصد در رشته های زبان و بیش از ۹۹ درصد در رشته های ریاضی است.

ذائقه فرزندان در حوزه ورود به دانشگاه نسبت به دهه نخست انقلاب که بیشتر به سوی رشته ریاضی بود تغییر یافته، لذا باید با توجه به تغییر ذائقه و سبک زندگی، برنامه ریزی های مناسب صورت گیرد.

وی با بیان اینکه شناخت مخاطب باید مدنظر قرار گیرد، افزود: در حوزه فضای مجازی نباید منفعلانه عمل کنیم و نیازمند برنامه ریزی دقیق در جهت بهره مندی از این فضا داریم.

قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: علیرغم همه تهدیدات و برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی دشمنان، برنامه های دینی، قرآنی و انقلابی همواره جزو پرمخاطب ترین برنامه های دانشگاه ها است.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: افق فعالیت های ما باید تعالی انسان و تربیت انسان با رویکرد تمدن ایرانی – اسلامی باشد و جهت گیری همه فعالیت های ما در دانشگاه ها باید این افق را دنبال کند.

کلید واژه ها: فعالیت های فرهنگیفرهنگیوزارت علومدانشگاه های کشوروزارتدانشگاهمشاوربرگزارفعالیتمعاون فرهنگیبهره مندمعاون فرهنگی وزارت علوماجتماعیمعاونجهاد علمیقائم مقامعلومخبرگزاریظرفیتجعفرپورهفتمینسراسریبهرهگزارششهدایحضوریضرورتایفای نقشکشورگروهSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.