شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱
Saturday, 3 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
طرح جدید وزارت علوم برای جذب حق التدریس اساتید | رییس مرکز
33

رییس مرکز جذب وزارت علوم از تدوین طرحی خبر داد که در صورت تصویب، براساس آن، به بعضی افراد مجوز حق التدریس در دانشگاه ها داده می شود. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، محمد خلج امیرحسینی رییس مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: براساس ضوابط و قوانین، مسؤلیت […]

پ
پ


رییس مرکز جذب وزارت علوم از تدوین طرحی خبر داد که در صورت تصویب، براساس آن، به بعضی افراد مجوز حق التدریس در دانشگاه ها داده می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، محمد خلج امیرحسینی رییس مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: براساس ضوابط و قوانین، مسؤلیت اصلی جذب اعضای هیأت علمی با هیأت های اجرایی جذب است و این هیئت ها در صورت صلاحدید و تشخیص خود می توانند از نظر مشورتی گروه های آموزشی استفاده کنند و نظر گروه آموزشی صرفاً مشورتی است.

وی افزود: دبیران هیأت های اجرایی جذب باید در تکمیل پرونده ها علاوه بر دقت، سرعت لازم را داشته باشند چرا که هم اکنون میانگین ماندگاری پرونده ها در هیأت های اجرایی دانشگاه ها حدود یک سال است در حالی که میانگین ماندگاری این پرونده ها در مرکز جذب وزارت علوم ۵۰ روز است.

رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی یاد آورشد: دبیران هیئت های اجرایی جذب، بلافاصله بعد از انتشار فراخوان عمومی و پایان ثبت نام متقاضیان، نسبت به تشکیل جلسات هیئت های اجرایی اقدام کنند و در کمترین زمان نتایج را به مرکز جذب وزارت علوم ارسال کنند.

وی افزود: اعضای هیأت های اجرایی جذب پس از اعلام فراخوان و ثبت نام متقاضیان، در هر کد رشته محل حداقل ۳ نفر از متقاضیان را برای طی مراحل جذب انتخاب کنند و این سه نفر را بر اساس شاخص های علمی انتخاب کنند.

رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم گفت: طرحی در دست تدوین داریم که در صورت تصویب هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی، به دو نفری که جزو سه نفر انتخاب اولیه هیأت اجرایی جذب بوده اند و به عنوان عضو هیأت علمی جذب نشده اند مجوز حق التدریس بدهیم.

کلید واژه ها: مرکز جذب وزارت علوموزارت علوماعضای هیأت علمیپرونده هاوزارت علوم تحقیقات و فناوریوزارتهیأتحق التدریسدانشگاه هاپروندههیأت علمیعلومماندگاریتحقیقات و فناوریدانشگاهمیانگینآموزشیرییسدبیرانعلوم تحقیقاتتکمیل پروندهگروهصورتعلمیهیئتتحقیقاتاستفادههمشهریاساتیدفناوریSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.