پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
طرح «میکروپروسسور» مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات را کسب کرد
35

طرح میکروپروسسور (ریزپردازنده هوشمند تعیین شکل مخازن هیدروکربنی) اختراعی درباره تعیین خصوصیات چاه های نفتی و گازی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات را کسب کرد. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از همدان، طرح میکروپروسسور(ریزپردازنده هوشمند تعیین شکل مخازن هیدروکربنی) که اختراعی درباره تعیین خصوصیات چاه های […]

پ
پ


طرح میکروپروسسور (ریزپردازنده هوشمند تعیین شکل مخازن هیدروکربنی) اختراعی درباره تعیین خصوصیات چاه های نفتی و گازی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات را کسب کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از همدان، طرح میکروپروسسور(ریزپردازنده هوشمند تعیین شکل مخازن هیدروکربنی) که اختراعی درباره تعیین خصوصیات چاه های نفتی و گازی و اقتصادی بودن آنهاست، توانست در مسابقات جهانی اختراعات کشور ترکیه در شهر سامسون، مدال طلا را کسب کند.

مخترع طرح میکروپروسسور(ریزپردازنده هوشمند تعیین شکل مخازن هیدروکربنی) درباره این اختراع و کسب جایزه در گفت وگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: در این مسابقات که از هشتم تا سیزدهم شهریور در کشور ترکیه و با حمایت وزارت علوم و تحقیقات این کشور، فدراسیون جهانی اختراعات (IFIA) و سازمان مالکیت های معنوی اختراعات جهان (WIIPO) world Invention Intellectual property Associations برگزار شد بیش از ۳۰ کشور ازجمله آلمان، فرانسه، اسپانیا، کره جنوبی، روسیه، چین، پرتغال و رومانی و.

حضور داشتند که در نهایت با بررسی طرح های مخترعین توسط هیئت بین المللی داوری این اختراع از جمهوری اسلامی ایران موفق به دریافت مدال طلا شد.

روشنک رجبلو درباره ریزپردازنده هوشمند تعیین شکل مخازن هیدروکربنی عنوان کرد: این ریزپردازنده هوشمند برای تعیین شکل مخازن هیدروکربنی کاربرد دارد و با استفاده از این میکروپروسسور و ارسال آن به داخل چاه حفاری می توان به خصوصیات مخزن و تعیین اقتصادی بودن برای بهره برداری از آن و شکل آن پی برد.

با استفاده از این روش می توان دید و نمای بهتری به مخزن نفتی و گازی پیدا کرد.

این داده های اطلاعاتی می توانند برای اجرای درست عملیات ازدیاد برداشت و صیانت از مخازن کاربرد فروانی داشته باشند.

وی اضافه کرد: طرح اولیه این اختراع پیش از این نیز در سال ۱۳۸۹ موفق به دریافت مدال طلا از مسابقات جهانی اختراعات کرواسی شده بود که در این سال ها با بهبود این اختراع و به دست آوردن داده های اطلاعاتی دقیق تر توانستیم آن را جایگزین سنسور های قدیمی کنیم که از مزایای آن می توان تولید مقرون به صرفه و اندازه گیری دقیق تر را ذکر کرد.

مخترع طرح میکروپروسسور(ریزپردازنده هوشمند تعیین شکل مخازن هیدروکربنی) این اختراع را ماحصل کار گروهی چند سال دانست و گفت: تلاش و همکاری مشترک بین، اعضای تیم ازجمله عباس عباس زاده شهری، کامبیز مهدیزاده فرساد و نعیم پناهی منجر به افتخارآفرینی برای کشور در این مسابقات شد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/
کلید واژه ها: اختراعاختراعاتمسابقات جهانیمسابقاتمدال طلاجهانیجهانهوشمندمخازنخبرنگارفدراسیون جهانیعلوم و تحقیقاتمدالکشورخبرگزاری آنااقتصادی بودنترکیهوزارت علومگازینفتیفدراسیونخبرگزاریاقتصادیتحقیقاتگفت وگومالکیتسازمانسیزدهمشهریورمعنویSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.