پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
طرح پیشگیری از افت تحصیلی دانشجویان در دانشگاه ها اجرا می شود
27

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری از اجرای طرح ملی پات یا همان پیشگیری از افت تحصیلی دانشجویان خبرداد و گفت: – در آن طی چهار ترم می توان تعداد دانشجویانی که دارای افت تحصیلی هستند را به کمتر از نصف کاهش داد. از اردبیل، به نقل از دانشگاه […]

پ
پ


مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری از اجرای طرح ملی پات یا همان پیشگیری از افت تحصیلی دانشجویان خبرداد و گفت: – در آن طی چهار ترم می توان تعداد دانشجویانی که دارای افت تحصیلی هستند را به کمتر از نصف کاهش داد.

از اردبیل، به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، ابراهیم نعیمی در نشست با مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم آسیب های روانی و اجتماعی دانشجویان در قالب معیارهای مهمی که بر روی سبک زندگی، تعامل، ارتباطات و تحصیل تاثیرگذار است را شناسایی و طرح و برنامه هایی برای حل و فصل این مسائل تدوین می کند.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری از اجرای طرح ملی پات یا همان پیشگیری از افت تحصیلی دانشجویان خبرداد که در آن طی ۴ ترم می توان تعداد دانشجویانی که دارای افت تحصیلی هستند را به کمتر از نصف کاهش داد.

وی گفت: تابستان امسال دوره های آموزشی برای کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه ها برگزار شد تا این همکاران از اول مهرماه فرایند عملکردی را به گونه ای شروع کنند که پس از ۴ ترم به هدف مورد نظر طرح پاد برسیم.

نعیمی یکی دیگر از کارهای بزرگ و مهم را اصلاح آیین نامه تاسیس مراکز مشاوره دانست و افزود: این موضوع و در اختیار وزیر علوم قرار گرفته و یک تیم ۶ نفره مامور شده تا این آیین نامه را مورد بازبینی قرار بدهند و طبق آن اصالت بر پیشگیری است و مراکز مشاوره از انفعال خارج می شوند.

وی با اشاره به سایر طرح ها و برنامه های ادارات کل وزارت علوم، گفت: طرح تاد یعنی تجارب ارزشمند دانشجویان، تام یعنی تجارب ارزشمند مشاوران، مدیران و مددکاران است که از جمله دیگر طرح های وزارت علوم است و براساس طرح تاد از تجربیات دانشجویان بهترین ساز و کار مطلوب را در اختیار سایر دانشجویان قرار دهد، استفاده خواهد شد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بیان کرد: برای آغاز سال تحصیلی طرح سرآغاز در نظر گرفته شده که مطابق این طرح مددکاران و مشاوران مراکز در خوابگاه ها حاضر شده و با دانشجویان بویژه ترم اولی ها هم کلام شده و با دانشجویان آشنایی ایجاد کرده و سنجشی در خصوص مشکلات احتمالی و احصای آنها انجام خواهند داد.

انتهای پیام/۱۴۲/ن
کلید واژه ها: دانشجویانسازمان امور دانشجویانافت تحصیلی دانشجویانامور دانشجویاندانشگاه محقق اردبیلیافت تحصیلیوزارت علومتحصیلدانشگاه محققمحقق اردبیلیدانشگاهپیشگیریمشاورهسازمانسلامتوزارتمسئولان دانشگاهطرح ملیآسیب های روانیاجرافناوریعلومدفترمدیرکلدانشگاه هاتاثیرگذارارتباطاتمحققهمانتوانSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.