چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Wednesday, 18 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
عزم وزارت علوم و دانشگاه‌ها از سرگیری آموزش‌های حضوری است
7

دکتر عرفان خسرویان، با حضور در برنامه زنده گفت و گوی ویژه خبری شبکه یک سراسری و شبکه خبر با موضوع «بررسی جزئیات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از چهاردهم فروردین» ضمن تشریح برنامه های جامع دانشگاه فنی و حرفه ای به عزم جدی وزارت علوم و دکتر زلفی گل مقام عالی وزارت به از […]

پ
پ


دکتر عرفان خسرویان، با حضور در برنامه زنده گفت و گوی ویژه خبری شبکه یک سراسری و شبکه خبر با موضوع «بررسی جزئیات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از چهاردهم فروردین» ضمن تشریح برنامه های جامع دانشگاه فنی و حرفه ای به عزم جدی وزارت علوم و دکتر زلفی گل مقام عالی وزارت به از سرگیری آموزش های حضوری اشاره کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه، فنی و حرفه‌ای، دکتر خسرویان در این برنامه که بطور همزمان از شبکه های یک و خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، تصریح کرد: عزم وزارت علوم و مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر زلفی گل برای بازگشایی دانشگاه ها جدی است و در جلسه ای که امروز در محل وزارت علوم با حضور مقام عالی وزارت و رؤسای محترم دانشگاه های کشور برگزار شد در زمینه بازگشایی حضوری دانشگاه ها هم اندیشی صورت گرفت.

دکتر خسرویان در ادامه به پتانسیل های دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری کشور پرداخت و افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای با دارا بودن قریب به ۱۸۰ هزار دانشجو در بیش از ۱۵۰ رشته متنوع از جنس مهارتی فعالیت دارد و نزدیک به ۳۴۰۰ کارگاه عملی در سطح کشور داریم که آموزش ها بصورت تعاملی با استادکاران در کارگاه ها انجام می شود که البته تلاش کردیم در دوران کرونا به منظور جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان از شبیه سازها استفاده کنیم.

وی در رابطه با عوامل موثر در آموزش افزود: دانشگاه صرفاً آموزش نیست بلکه فضای کالبدی دانشگاه و حضور دانشجویان هم موضوعیت دارد، لذا در گام اول از طریق وارد کردن شماره دانشجویی در سامانه وزارت بهداشت در خصوص وضعیت تزریق واکسن صحت سنجی شد و میزان تزریق واکسن دانشجویان مشخص شد.

دکتر خسرویان شرط استفاده از خوابگاه ها و سلف سرویس را تزریق ۳ دوز واکسن برشمرد و افزود: چون این بیماری بسیار جنبه هوشمندانه دارد و ممکن است با پیک های دیگری نیز مواجه شویم، باید تمامی پروتکل ها و دستورالعمل ها به دقت رعایت شوند. لازم به ذکر است که خوشبختانه تاکنون با مدیریت هوشمندانه کرونا در دانشگاه فنی و حرفه ای تعداد فوتی های دانشجویان این دانشگاه نزدیک به صفر می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در روز ۱۴ فروردین در ابتدا دانشجویان بومی ما حضور پیدا خواهند کرد و تمام تلاش ما این است که تمام دانشجویان از فضای دانشگاه استفاده کنند و این دوره گذار دو هفته ای برای پیامدسنجی سفرهای نوروزی انجام خواهد شد و ان‌شاء الله اگرمشکلی وجود نداشت از اول اردیبهشت دانشجویان غیر بومی هم در خوابگاه ها حضور پیدا می کنند و از امکانات دانشجویی دانشگاه هم بهره کافی را خواهند برد.

دکتر خسرویان در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به آمار دانشجویان واکسینه شده افزود: ما از طریق سامانه وزارت بهداشت در حال صحت سنجی هستیم اما از طریق خوداظهاری دانشجویان، بیش از ۷۰ درصد دانشجویان تاکنون ۲ دوز و بیش از ۲۰ درصد دانشجویان ۳ دوز واکسن را تزریق کرده اند و مدیریت هوشمندانه کرونا به صورتی بوده است که تعداد فوتی های دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه ای تقریباً صفر بوده است.

وی تاکید کرد: با رعایت تمام پروتکل ها به نحوی عمل خواهیم کرد که در دو هفته آینده مطمئن شویم که کاملاً ظرفیت برای حضور تمامی دانشجویان بومی و غیر بومی وجود داشته باشد و دانشجویان از ظرفیت کالبدی خوابگاه ها و سلف سرویس ها استفاده کنند.

دکتر خسرویان همچنین در خصوص وضعیت شهریه ها در سال ۱۴۰۱ افزود: دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای از طریق کنکور سراسری و تعدادی بصورت شبانه پذیرش می شوند که این دانشجویان شهریه پرداخت می کنند و هیچ تغییری در شهریه ها وجود ندارد و بر اساس شهریه سال ۱۴۰۰ محاسبه خواهد شد و به دلیل اینکه سیستم پرداخت دانشگاه فنی و حرفه ای بصورت متمرکز است ما شاهد تخلفات شهریه ای نخواهیم بود.

وی به لزوم عزم ملی و حمایت تمام دستگاه ها جهت بازگشایی حضوری دانشگاه ها اشاره کرد و کمک استانداری ها در سطح کشور را در زمینه حمایت از اسکان دانشجویان موثر دانست.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.