دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
Monday, 15 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
فارس من| وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه ها از نگاه عاملی
18

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اجرای با جدیت قانون حجاب و عفاف در دانشگاه ها، گفت: قانون حجاب و عفاف برای صیانت از حریم و حقوق دختران و زنان این مرز و بوم تنظیم شده است. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه فارس […]

پ
پ


دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اجرای با جدیت قانون حجاب و عفاف در دانشگاه ها، گفت: قانون حجاب و عفاف برای صیانت از حریم و حقوق دختران و زنان این مرز و بوم تنظیم شده است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی در این سامانه خواستار اجرای قانون حجاب و عفاف در دانشگاه ها شده اند.

سیدسعیدرضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس درباره چگونگی اجرای قانون حجاب و عفاف در دانشگاه ها، گفت: اجرای قوانین در دانشگاه ها برعهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و براین اساس قانون عفاف و حجاب نیز از سوی این وزارتخانه در دانشگاه ها اجرا می شود زیرا وزارت علوم مجری قوانین در دانشگاه ها است.

وی ادامه داد: البته هنوز زود است که درباره وضعیت اجرای این قانون در دانشگاه ها در سال تحصیلی فعلی قضاوت کنیم اما به نظر می رسد در این سال تحصیلی رعایت مصوبات حجاب و عفاف در دانشگاه ها با جدیت بیشتری دنبال می شود.

* قانون حجاب و عفاف برای صیانت از حریم و حقوق دختران و زنان این مرز و بوم تنظیم شده است عاملی درباره چگونگی نظارت بر اجرای قانون حجاب و عفاف در دانشگاه ها، اظهار داشت: طبق مصوبه حجاب و عفاف، وزیر کشور مسوولیت اجرایی سازی مصوبه را برعهده دارد بنابراین بهتر است این سوال را از وزیر کشور، رییس شورای اجتماعی کشور و دبیر این شورا پرسید چرا که آنها موظف هستند هماهنگی برای اجرا و نظارت بر اجرایی سازی مصوبه را انجام دهند.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: بدیهی است دبیرخانه و شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده نظارت بر حسن اجرای مصوبات را با جدیت دنبال می کند، بر این باور هستیم که قانون حجاب و عفاف برای صیانت از حریم و حقوق دختران و زنان این مرز و بوم تنظیم شده است و جلوی حرمت شکنی جایگاه والای زن مسلمان را می گیرد، خصوصا محیط علمی و اجتماعی دانشگاه نیازمند نظم، کار علمی و سبک زندگی سالم و صالح است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه هادانشگاهحجاب و عفافشورایعالی انقلاب فرهنگیقانونوزارت علوم، تحقیقات و فناوریخبرگزاری فارسانقلاب فرهنگیاجراحجابعفافوزارت علومفارسخبرگزاریسیدسعیدرضا عاملیقانون عفاف و حجابتحقیقات و فناوریوزارتخبرنگارسامانه فارس منفارس منقوانینفرهنگیسامانهانقلابعاملیعفاف و حجابوضعیتوضعیت حجابوزارتخانهSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.