پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
فضای دانشگاه ها برای تضارب آرا و اندیشه باز است | به گزارش
20

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، مرتضی فرخی در نشست مشترک استاندار فارس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس به بیان برنامه های وزارت علوم پرداخت. – معاون حقوقی و امور […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، مرتضی فرخی در نشست مشترک استاندار فارس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس به بیان برنامه های وزارت علوم پرداخت.

– معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به رخداد های اخیر کشور گفت: فضای دانشگاه ها را برای تضارب آرا و اندیشه باز و لازم است در این راستا، ضوابط و مقررات و حرمت دانشگاه حفظ شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، مرتضی فرخی در نشست مشترک استاندار فارس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس به بیان برنامه های وزارت علوم پرداخت.

وی پس از شنیدن دیدگاه های رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، ضمن قدردانی از رییس کمیسیون آموزش به دلیل حمایت از مجموعه آموزش عالی در مجلس عنوان کرد: برخی نکات در سخنان رؤسای دانشگاه ها بسیار مهم است که لازم است کمیسیون آموزش مجلس آن را مورد توجه قرار دهد، نخست بحث بودجه ی خوابگاه هاست که لازم است مدنظر قرار گیرد.

دیگری بحث عدم توجه به استقلال دانشگاه هاست که ضروری است در برنامه ی هفتم توسعه با توجه به هیأت امنایی بودن دانشگاه ها و اختیارات آنان، با همتی ویژه به آن پرداخته شود.

وی افزود: مسأله ی دیگر در حوزه دانشگاه ها، بحث تمرکز حساب هاست.

با این توضیح که برخی دانشگاه ها با بانک ها قرارداد های بلندمدت دارند که لغو این قرارداد ها متضمن هزینه و خسارت می شود.

از این رو موضوع تمرکز حساب ها که دستگاه های نظارتی بر آن اصرار دارند، متضمن خسارت است و تقاضای ما از کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس این است که به طور جدی در این موضوع ورود کند و این مشکل را حل کند.

معاون وزیر علوم به اجرای قانون جهش تولید مسکن اشاره و اضافه کرد: متأسفانه در برخی از استان ها شاهدیم که برای اجرای این قانون زمین هایی را از دانشگاه ها به عنوان زمین مازاد می گیرند در حالی که این مهم باید به تصویب هیأت دولت برسد، و متأسفانه این موضوع نیز به یکی از دغدغه های رؤسای دانشگاه ما در سراسر کشور تبدیل شده است.

فرخی ادامه داد: با توجه به طرح های توسعه ای دانشگاه ها و قانون جهش دانش بنیان باید اقدامات اساسی صورت گرفته تا در اجرای قانون جهش تولید مسکن، زمینی از دانشگاه ها گرفته نشود.

این مقام مسئول همچنین به شیوه ی اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان اشاره کرد و گفت: اجرای این قانون نیز کمک خوبی به شرکت های دانش بنیان خواهد کرد، ولی ابهاماتی برای ما در قانون وجود دارد که با حضور شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ها زمین در اختیار دانشگاه به شرکت ها واگذار نشود.

کلید واژه ها: دانشگاهوزارت علومدانشگاه هامراکز آموزش عالیکمیسیون آموزشمجلس شورای اسلامیتحقیقات و فناوریآموزشآموزش عالیاستاندار فارسوزارتشورای اسلامیکمیسیوناستانعلوماستان فارسنشست مشترکاستاندارفارسخبرگزاریمراکزتحقیقاتدانشجوبرنامهاندیشهعالیاسلامیمجلسفناوریرییس کمیسیونSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.