پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
ماجرای دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانیِ یک دانشگاه | مالک این دانشگاه، دختر رییس سابق مجلس است؟
27

سخنگوی وزارت علوم در واکنش به انتشار برخی اخبار در خصوص دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانیِ یک دانشگاه های بین المللی کشور و انتساب این دانشگاه به فرزند رییس سابق مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه کرد. – ماجرای دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانیِ یک دانشگاه مالک این دانشگاه، دختر رییس سابق مجلس است؟ […]

پ
پ


سخنگوی وزارت علوم در واکنش به انتشار برخی اخبار در خصوص دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانیِ یک دانشگاه های بین المللی کشور و انتساب این دانشگاه به فرزند رییس سابق مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

– ماجرای دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانیِ یک دانشگاه مالک این دانشگاه، دختر رییس سابق مجلس است؟ ” سخنگوی وزارت علوم در واکنش به انتشار برخی اخبار در خصوص دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانیِ یک دانشگاه های بین المللی کشور و انتساب این دانشگاه به فرزند رییس سابق مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، در چند روز گذشته در فضای مجازی خبرهایی مبنی بر اینکه در یکی از دانشگاه های بین المللی کشور شهریه دلاری از دانشجویان ایرانی اخذ می شود، منتشر شد.

همچنین برخی مدعی بودند که این دانشگاه منتسب به فرزندان یکی از سران سابق قوا است؛ ادعایی که سخنگوی وزارت علوم آن را از اساس کذب می داند.

دکتر علی شمسی پور سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به انتشار برخی اخبار در خصوص دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانی با تکذیب این ادعا گفت: در هیچ کدام از دانشگاه های کشور از دانشجویان ایرانی شهریه دلاری دریافت نمی شود.

در برخی دانشگاه ها ممکن است سازوکاری برای دریافت شهریه از دانشجوی خارجی طراحی شده باشد.

نماینده وزیر علوم در هیات امنای دانشگاه اهل بیت اظهار کرد: این دانشگاه شهریه را از دانشجویان ایرانی به ریال و از دانشجویان خارجی طبق مصوبه هیات امنای خود به دلار می گیرد و دریافت شهریه دلاری از دانشجویان ایرانی در این خصوص کاملا کذب است.

وی همچنین تاکید کرد: بدیهی است که هر کدام از دانشگاه ها در خصوص دریافت شهریه از دانشجویان خود، اگر تخلفی مرتکب شوند، طبق مقررات و آیین نامه های موجود با آنها برخورد می شود.

شمسی پور همچنین با رد انتساب دانشگاه اهل بیت به فرزند رییس سابق مجلس گفت: هیات موسس این دانشگاه، مجمع جهانی اهل بیت است که اعضاء هیات امنا آن نیز کاملا مشخص هستند.

دکتر علی لاریجانی هم فقط یکی از اعضای هیات امنای این دانشگاه است و دختر ایشان هم تنها به عنوان مدرس فقط در این دانشگاه تدریس می کنند.

مالکیت دانشگاه مورد نظر هم کاملا معلوم است و ایشان غیر از تدریس، ارتباط دیگری با آن دانشگاه ندارد.

رانتِ فرزندِ هیأت علمی بودن دانشجو در دانشگاهی دورافتاده قبول می شود و با رانت، به دانشگاه های طراز اول تهران منتقل می شود
کلید واژه ها: دانشجویان ایرانیدانشگاهدانشگاه های بین المللیدانشجویانمجلس شورای اسلامیایرانیبین المللیشهریهشورای اسلامیسخنگوی وزارتوزارت علومرییسمجلسکشورانتشارسخنگویاسلامیانتسابفرزندارائهواکنشاخبارشورایوزارتفضای مجازیمالکدخترعلومهمشهرییکی ازSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.