پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
Thursday, 1 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم با نمایندگان تشکل های دانشجویی دیدار کرد
28

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اسلامی مدیر کل پشتیبانی و فرهنگی در ادامه سلسله نشست های خود با تشکل های سیاسی، – ” مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید و وقایع و اتفاقات […]

پ
پ


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اسلامی مدیر کل پشتیبانی و فرهنگی در ادامه سلسله نشست های خود با تشکل های سیاسی، – ” مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید و وقایع و اتفاقات سیاسی اخیر با نمایندگان اتحادیه های تشکل های اسلامی دانشجویی دیدار کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اسلامی مدیر کل پشتیبانی و فرهنگی در ادامه سلسله نشست های خود با تشکل های سیاسی، با نمایندگان اتحادیه های تشکل های اسلامی دانشجویی دیدار و از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان، تضارب اندیشه، پویایی و نشاط محیط دانشجویی حمایت کرد و این فعالیت ها را عاملی اثربخش در ارتقای مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها و رشد علمی کشور دانست.

اسلامی ادامه داد: معاونت فرهنگی وزارت علوم در راستای تقویت فعالیت های تشکل های دانشجویی بر اجرایی شدن آیین نامه ها و ضوابط قانونی تاکید دارد و دانشجویان نیز می توانند مشکلات خود را با این معاونت در میان بگذارند.

اسلامی با تاکید بر لزوم تداوم فعالیت های سازنده سیاسی و اجتماعی دانشجویان و تشکل های مختلف دانشجویی در چارچوب قانون اظهار داشت: هم اکنون فضای سیاسی کشور شرایط خاص و حساسی را پشت سر می گذارد و تشکل های دانشجویی با تفکرات مختلف و به مناسبت های گوناگون باید برای رشد فکری و فرهنگی قاطبه دانشجویان تلاش کنند.

وی در خصوص برخی مشکلات مالی مربوط به تشکل های دانشجویی افزود: با اعلام ضرورت، تخصیص بودجه ۳ درصد به فعالیت های فرهنگی در هر دانشگاه ازسوی وزارت علوم و حمایت از برنامه های تشکل های دارای مجوز، از تکالیف دانشگاه ها به شمار می رود.

در این نشست نمایندگان تشکل های دانشجویی نیز با توجه به شرایط خاص و حساس فضای سیاسی کشور در حال حاضر، به طرح دیدگاه ها و نظرات خود درباره فعالیت های سیاسی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور پرداختند و حمایت بیشتر از تشکل های سیاسی برای برگزاری کرسی های آزاداندیشی را خواستار شدند.

نمایندگان تشکل های حاضر در نشست همچنین قانون گریزی برخی از مسئولان و تصمیم گیران و عدم تخصیص بودجه مناسب را به عنوان دیگر مطالبات مهم خود عنوان کردند.

ایجاد تعامل میان تشکل های دانشجویی، حمایت بیشتر شورای فرهنگی دانشگاه ها از تشکل های سیاسی و ضرورت وجود فضای هم افزایی و عدم تصدی گری معاونت های فرهنگی دانشگاه ها در اجرای برنامه ها، از دیگر مطالبات نمایندگان تشکل های دانشجویی بود.

کلید واژه ها: فرهنگیوزارت علوماجتماعیدانشجوییاسلامینمایندگانمعاونت فرهنگیدانشگاهتشکلوزارتمدیر کلمعاونتمدیرتشکل های دانشجوییفعالیت های فرهنگیعلومخبرگزاریسیاسیدیدارادامهمسئولیت اجتماعیاتحادیهسال تحصیلی جدیدفعالیتسلسلهگزارشسال تحصیلیدانشگاه هاگروهنشستSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.