پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
Thursday, 6 October , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
مسئولان حراست مشاوران امین و دلسوز استادان و دانشجویان هستند
21

علی اکبر فامیل کریمی، رییس مرکز حراست وزارت علوم گفت: مسئولان حراست دانشگاه ها، مشاوری امین برای رؤسای دانشگاه و یار و یاوری دلسوز برای استادان، – دانشجویان و کارکنان هستند. به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، علی اکبر فامیل کریمی در نشست مدیران […]

پ
پ


علی اکبر فامیل کریمی، رییس مرکز حراست وزارت علوم گفت: مسئولان حراست دانشگاه ها، مشاوری امین برای رؤسای دانشگاه و یار و یاوری دلسوز برای استادان، – دانشجویان و کارکنان هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، علی اکبر فامیل کریمی در نشست مدیران حراست دانشگاه های سراسر کشور گفت: موفقیت یک دانشگاه برای تحقق اهداف علمی، آموزشی و تربیتی در گرو فعالیت شبانه روزی و جهادگونه مدیران و کارشناسان حراست است.

  وی افزود: وظایف و ماموریت های حراست بسیار گسترده است و تمام ابعاد آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اقتصادی مراکز آموزش عالی را در بر می گیرد و منحصراً هم باید توسط مدیران و کارشناسان مراکز حراست انجام شود و قابل تقسیم با سایر بخش های فعال در محیط دانشگاه نیست.

  فامیل کریمی با تأکید بر نقش مراکز حراست در دانشگاه برای تداوم رشد علم و فناوری که نقطه قدرت کشور است، گفت: شناسایی نقاط ضعف مهم و اساسی نظام های آموزشی و پژوهشی داخل دانشگاه ها از وظایف مدیران حراست است و حتی انتظار می رود مدیران حراست از وضیعت ایمنی آزمایشگاه ها و فرسودگی ساختمان ها و تاسیسات زیربنایی هم گزارش تهیه کرده و در اختیار مدیران دانشگاه قرار دهند.

  وی گفت: گزارش به موقع به مدیران دانشگاهی و نهادهای مربوطه در مواقع ضروری یک اصل است ولی سعه صدر و دقت و مدارا هم یک اصل است و در بسیاری موارد با یک تذکر دوستانه از بسیاری از خطاها جلوگیری می شود.

  رییس مرکز حراست وزارت علوم گفت: هنر مدیر حراست این است که مانعی برای اجرا شدن  امور علمی در دانشگاه ها مانند انجام فرصت های مطالعاتی و برگزاری همایش های علمی و انعقاد همکاری با دانشگاه های خارجی، ایجاد نشود ولی به صورت نامحسوس و دقیق بر انجام قانونی و سلامت امور نظارت داشته باشد.

  فامیل کریمی همچنین با تاکید بر فعالیت مراکز حراست برای تحقق شعار سال مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و رشد شرکت های دانش بنیان خطاب به مدیران حراست دانشگاه ها گفت: با توجه به ورود سرمایه های مالی زیاد به پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برای صیانت از این سرمایه ها، برنامه ریزی داشته باشید.

  وی با استقبال از دستور رییس جمهور برای حضوری شدن آموزش در دانشگاه ها گفت: همراه و یاور مدیران دانشگاه ها و شنونده مشکلات دانشجویان باشید تا برخی مشکلات احتمالی در حوزه تغذیه و خوابگاهی زود شناسایی و رفع شوند تا دانشجویان بدون دغدغه به تحصیلات خود ادامه دهند.

  مشاور وزیر علوم با اشاره به دانش و تجربه بالای مدیران حراست دانشگاه ها گفت: علی رغم این دانش و تجربه، دانش اندوزی مستمر یک نیاز است و ضرورت دارد در موضوعات خاص مانند فضای مجازی، تغییرات نسلی، تغییرات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از متخصصان و اعضای هیئت علمی تراز اول دعوت کرده و در سطح استانی کارگاه آموزشی برگزار کنید.

کلید واژه ها: دانشگاهحراستوزارت علومکارشناساندانشجویانمدیرانمراکز آموزش عالیمراکزکریمیفامیلآموزشعلی اکبرمسئولانآموزشیعلم و فناوریروابط عمومیدلسوزوزارتآموزش عالیشبانه روزیفعالعالیامینعلوماداره کلاقتصادیکارکنانماموریتموفقیتگستردهSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.