پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
Thursday, 19 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
مسیر توسعه کشور از شاهراه اقتصاد دانش بنیان می‌گذرد
5

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های بی‌نظیر حوزه کشاورزی استان گفت: زمانی شاهد نقش‌آفرینی این حوزه در اقتصاد استان و کشور خواهیم بود که پای فناوری و نوآوری را به این حوزه باز کنیم. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه، […]

پ
پ


رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های بی‌نظیر حوزه کشاورزی استان گفت: زمانی شاهد نقش‌آفرینی این حوزه در اقتصاد استان و کشور خواهیم بود که پای فناوری و نوآوری را به این حوزه باز کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه، دکتر سیامک آزادی در آیین افتتاحیه رویداد “کارآفرینی استارتاپ تریپ کشاورزی” که به صورت مجازی برگزار شد از حوزه کشاورزی به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه استان یاد کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیر این حوزه اگر بتوانیم برنامه‌ریزی درستی در بهره گیری از این ظرفیت‌ها داشته باشیم می‌توانیم شاهد نقش‌آفرینی این حوزه در اقتصاد کشور و استان باشیم.

وی افزود: زمانی به این مهم دست می یابیم که فناوری و نوآوری به کمک کسب و کارهای این حوزه بیاید و در این صورت می‌توانیم شاهد ارزش افزوده بالا، رقابت‌پذیری و پایداری کسب وکارهای ایجاد شده در این حوزه باشیم.

دکتر آزادی با بیان اینکه مسیر توسعه کشور از شاهراه مسیر اقتصاد دانش بنیان می‌گذرد، از این رویداد به عنوان یک شروع نویدبخش برای حرکت در این مسیر یاد کرد و افزود: برگزاری این رویداد می‌تواند آغازی برای همگامی فناوری و نوآوری در کنار فعالیت‌ها و کسب و کارهای حوزه کشاورزی باشد.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با قدردانی از حضور سازمان جهاد کشاورزی در این رویداد، گفت: این اتفاق ویژه‌ای است که یکی از ذی‌نفعان این حوزه در این رویداد حضور دارد و می‌تواند حامی خوبی در زمینه بازاریابی و سرمایه‌گذاری رای استارتاپ‌های فعال در حوزه کشاورزی باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: در پایان این رویداد ایده‌های مناسب شناسایی شده و با حمایت های پارک علم و فناوری و سازمان جهاد دانشگاهی در مسیر اجرایی شدن و تجاری‌سازی قرار گیرند.

دکتر آزادی با اشاره به فعالیت برخی شرکت‌های دانش‌بنیان قوی در حوزه کشاورزی استان، گفت: در حال حاضر یکی از این شرکت‌ها که در حوزه ماشین آلات کشاورزی فعال است به تنهایی ۷۰ درصد سهم بازار کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: علاوه بر این شرکت‌های دانش‌بنیان قوی هم در حوزه سموم کشاورزی و بذر داریم که می توان از ظرفیت‌ها آنها در حوزه کشاورزی استان بهره گرفت.

دکتر آزادی ابراز امیدواری کرد: در این رویداد هم ایده‌های این چنینی شناسایی شده و در مسیر تجاری‌سازی قرار گیرند.

وی بر استمرار برگزاری چنین رویدادهایی هم تاکید کرد و افزود: تداوم رویدادهای اینچنینی موجب شناسایی و جذب هرچه بیشتر ایده های خلاقانه و نوآورانه در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه کشاورزی خواهد شد.

گفتنی است در حاشیه این رویداد در پارک علم و فناوری کرمانشاه تیم‌ها با حضور دکتر فرجادیان مدیر عامل شتابدهنده سریر و دکتر ترابی مدیر عامل شرکت توسعه کار آفرینی کارا (مدل کسب و کار سرمایه پذیر) را آموزش می بینند.

ل.م / ‏‬ س. ر ۶۲۵۴Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.