شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
Saturday, 2 July , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
نخبگان بسیج اساتید، دلسوزترین گروه نخبگانی هستند
2

دکتر محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید در نشست هم‌ اندیشی شورای مرکزی بسیج اساتید کشور گفت: نخبگان بسیج اساتید، دلسوزترین گروه نخبگانی هستند. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مردانی در این نشست اظهار داشت: بسیج اساتید یک ظرفیت و توانمندی ویژه در اختیار دارد. وی ابراز امیدواری کرد که دولت […]

پ
پ


دکتر محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید در نشست هم‌ اندیشی شورای مرکزی بسیج اساتید کشور گفت: نخبگان بسیج اساتید، دلسوزترین گروه نخبگانی هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مردانی در این نشست اظهار داشت: بسیج اساتید یک ظرفیت و توانمندی ویژه در اختیار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت ارزشی شکل گرفته با اراده مردم، بتواند از همه ظرفیت‌ها، به ویژه ظرفیت نخبگانی استفاده خوبی داشته باشد و در کارآمدی نظام توجه ویژه به وجود آید.

رئیس سازمان بسیج اساتید تصریح کرد: ۵۳ هزار و ۱۱۹ نفر در بسیج اساتید ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۴ هزار نفر عضو هیئت علمی هستند. بیش از ۱۹ هزار نفر مدرسین دانشگاه‌هایی چون پیام نور، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه‌ای، آزاد اسلامی و سایر مراکز آموزشی و پژوهشی هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۹ درصد جامعه هدف هیئت علمی، امروز در کانون های استادی بسیج ثبت نام کرده اند، افزود: یک هزار و ۸۴ کانون استادی با ۹۰ اندیشکده راه اندازی شده و آماده است در حل مسائل کشور به دستگاه ها یاری رساند.

دکتر مردانی عنوان کرد: باید بسیج اساتید دانشگاه‌ها را با هدف شناسایی مسائل و مشکلات کشور و تحلیل و بررسی و پیدا کردن راهکار به دستگاه ها وصل کنیم.

به گفته وی، برای تحقق این مسئله با هدف کارآمدی دولت و نظام حکمرانی کشور و قوای سه گانه، نیازمند است این حرکت از حمایت‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برخوردار باشد تا ظرفیت اساتید بسیجی را به کمک دولت ببریم.

رئیس سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه نخبگان بسیج اساتید، دلسوزترین گروه نخبگانی هستند، افزود: نگرش و نگاه بسیج اساتید آن است که خود را تافته جدابافته نمی‌بیند بلکه خود را در کنار مدیریت دانشگاه و جزئی از پیکره دانشگاه می‌داند و هدفش کمک به کارآمدی دانشگاه در برآوردن شدن انتظارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است با مدیریت دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزارتخانه متحول شود و حرکت اساسی شکل گیرد و شاهد آموزش عالی توانمند و کارآمد در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و شکل‌گیری دولت و تمدن اسلامی در دولت سیزدهم باشیم.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.