دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
Monday, 23 May , 2022
«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»
جستجو
نهم دی واژه بصیرت را در فرهنگ اسلام و انقلاب طراوتی تازه بخشید
4

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: حماسه نهم دی واژه بصیرت را در فرهنگ اسلام و انقلاب برجسته‌تر کرد و آن را طراوتی تازه بخشید. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مرتضی فرخی روز پنجشنبه همزمان با یوم الله نهم دی در پاسخ به این سوال […]

پ
پ


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: حماسه نهم دی واژه بصیرت را در فرهنگ اسلام و انقلاب برجسته‌تر کرد و آن را طراوتی تازه بخشید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مرتضی فرخی روز پنجشنبه همزمان با یوم الله نهم دی در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا که جایگاه تاریخی و تعیین کننده حماسه نهم دی در سرنوشت کشور و مردم چیست؟، اظهار داشت: در سال ۸۸ پس از انتخابات کم نظیر و حماسه آفرین، جریان تحریف داخلی فتنه سال ۸۸ را رقم زدند؛ فتنه گران با خطای محاسباتی خود تصور کرده بودند مردم ایران را خوب شناخته‌اند و وجود برخی مشکلات و نارضایتی‌ها از عملکرد مسؤولین، موجب می‌شود با کادرسازی و با جمع کردن عده‌ای و ایجاد عملیات روانی گسترده، فضایی برای پیاده کردن افکار و اندیشه‌های غرب‌گرایانه خود پیدا کنند.

وی ادامه داد: اما رفتار و عملکرد این فتنه گران در ادامه، منجر به اقدامات کاملاً ساختارشکنانه و براندازانه شد اقداماتی چون اهانت به ارزش‌های مذهبی و مقدس ملت ایران، بویژه اهانت به عاشورای حسینی، ایجاد اغتشاش، اختلال و ناامنی در جریان عادی زندگی مردم و نیز حمایت‌های علنی دشمنان قسم خورده نظام از آشوب‌های خیابانی، روح بصیرت و آگاهی را در ملت ایران برانگیخت و آرام آرام منجر به از دست دادن حامیان فتنه گران شده و نقشه پلیدشان نابود شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم توضیح داد: سرانجام پس از ماه‌ها جولان فتنه گران یار از دست داده، انباشت خشم مقدس مردم و لبریز شدن صبر انقلابی آنان، منجر به انفجار و خروشی انقلابی شد که افسار فتنه را مهار و شتر فتنه سبز اموی را پی کردند و مسجد ضرار کفر و تفرقه و نفاق را که در مقابل خیمه انقلاب و ولایت برپاکرده بودند، ویران کردند.

فرخی اضافه کرد: حماسه مردم در نهم دی در صفحه زرین تاریخ و سرنوشت کشور برای همیشه ماندگار شد و نماد و سمبل بصیرت و آگاهی عمیق مردم ایران شد. حماسه‌ای که اعجاب جهانیان را برانگیخت.

وی یادآور شد: نهم دی واژه بصیرت را در فرهنگ اسلام و انقلاب برجسته‌تر کرد و آن را طراوتی تازه بخشید. حماسه‌ای که در آن مردم به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند و بار دیگر پیشرو بودن بصیرت عوام را بر خواص نمایان کرد. مردمی که در فضای غبارآلود و در سکوت خواص بی بصیرت کار را یکسره کردند و نشان دادند که در فضای پر از فتنه‌ی سال ۸۸ از سنت امتحان الهی سربلند بیرون آمدند و بی تردید با توجه به فطرت پاک مردم انقلابی، نوعی خود آگاهی جمعی شکل گرفت که با نگاه به آینده، زمان آگاهی را خلق نمودند و با نگرش جهانی، جامعه آگاهی را به دست آوردند. و اینچنین خود و کشور و نظام را بیمه کرده‌اند.

معاون وزیر علوم در پاسخ به این سوال که ضرورت بازخوانی حماسه نهم دی برای جوانان و دانشجویان چیست، اظهار داشت: سیر حوادث مهم اجتماعی، در طول زمان نیاز به بازخوانی و طرح مجدد دارند تا در غبار گذر زمان و روزمرگی دچار مرگ تاریخ نشوند. کالبد شکافی و بازخوانی ابعاد مختلف فتنه ۸۸ همچون علل و عوامل ایجاد فتنه، مجریان و بازیگران فتنه، هدف و انگیزه فتنه گران و عناصر پدید آورنده آن، برای پیشگیری از فتنه‌های آینده و رصد نقشه‌های بعدی دشمنان ملت و انقلاب درگام دوم انقلاب ضرورتی اجتناب ناپذیر دارد.

فرخی ادامه داد: بازخوانی این حماسه برای نسل جدید و دانشجویان جوان که یا شاهد این فتنه نبودند یا گزارش آن را از رسانه فتنه گران و جراید زنجیره‌ای آنان دیده وشنیده اند امری قطعی کرده است و این بازخوانی حماسه نهم دی باعث بصیرت افزایی شده و نسل جوان و دانشجویان را نسبت به توطئه‌ها و فتنه‌های آینده علیه انقلاب و نظام و مقاومت منطقه و جهان اسلام، آگاه خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان نهم دی را یادآور نقش مردم در سرنوشت خود و کشور دانست، افزود: درخت انقلاب و ایران عزیز در عرصه بین الملل و نفوذ منطقه‌ای ایران چنان تنومند و قدرتمند شده که باعث خشم و نفرت و غضب دشمنان شده است و دشمنان متوجه شده‌اند گزینه نظامی درباره ایران هیچ کاربردی ندارد. دشمن بهترین روش در به چالش کشاندن انقلاب و نظام را مداخله در امور کشورمان دانسته است.

معاون وزیر علوم گفت: کانون‌های فکری و متخصصین جنگ روانی در دنیا با همکاری جریان تحریف داخلی، علیه ایران اسلامی و انقلاب دست بکار شده و بسیج شده‌اند و البته جاسوس خانه‌ها، سرویس‌های امنیتی بیگانه و امپراطوری های رسانه‌ای در ایجاد فضای غبار آلود و فتنه ۸۸ و ایجاد رعب و وحشت و تشویق به اغتشاش با هم همکاری می‌کردند.

فرخی یادآور شد: در واقع انتخابات بهانه دشمنان بود و تقلب کلید رمز آن، در اصل به دنبال سقوط انقلاب و نظام و حذف ولایت و تضعیف نهادهای انقلابی و حاکمیتی بوده‌اند.

وی افزود: به بهانه تقلب در انتخاباتسال ۸۸، عوامل نفوذ در داخل و برخی خواص بی بصیرت تشخیص وضعیت وتمیز بین حق وباطل را برای مردم سخت کردند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم اظهار داشت: مردم وقتی متوجه شدند وحدت، اقتدار و امنیت کشور و ارزش‌های دینی کشور و اقتدار بین المللی ایران مورد هجوم قرار گرفته و بیگانگان و رسانه‌های حامی فتنه گران بر طبل فتنه می دمند با حضور مقتدرانه خود هم توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند و نقش خود را در تعیین سرنوشت که همان همراهی با انقلاب و ولایت بود به خوبی ایفا کردند و درنتیجه سرنوشت کشور را به ریل اصلی آن برگرداندند.

وی گفت: راهپیمایی ۹ دی ۱۳۸۸ حضور ملت با بصیرت ایران اقدامی بود که بار دیگر به فتنه گران داخلی و دشمنان ایران و ایرانی پیام روشنی داد که جمهوری اسلامی ایران متعلق به ملت است و ملت برای حفظ ارزش‌های نظام تا پای جان ایستاده‌اند و در سرنوشت خود و کشور نقش اصلی را ایفا می‌کنند. شاید بتوان حماسه هم عدل و هم طراز این حماسه را حضور بی نظیر مردم در تشییع مالک اشتر رهبری شهید قاسم سلیمانی دانست که از قضا حماسه‌ای از جنس دی ماه ماه حوادث سرنوشت ساز برای ملت ایران است.

به گزارش ایرنا، فتنه ۸۸ که در حقیقت تهاجم همه‌جانبه به اصل نظام و انقلاب اسلامی با حمایت سردمداران نظام سلطه و صهیونیسم و خیانت و حماقت سران فتنه به شمار می‌رود، درس‌ها و عبرت‌های خود را برای همیشه فراروی ملت عظیم‌الشان ایران به ویژه جوانان فهیم و غیرتمند قرار داد تا در گذرگاه‌های سخت تهدید و خطر و فتنه‌های محتمل در آینده تاریخ این کشور، دشمنان قسم خورده و خبیث جمهوری اسلامی را منکوب و آنان را در دستیابی به اهداف شیطانی خود مایوس سازد.

این فتنه بزرگ محصول سال‌ها تلاش اطلاعاتی، امنیتی و فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی با سیاست گذاری، هدایت و مدیریت آمریکایی‌ها و کارگزاری وابستگان داخلی آنها بود که با درایت رهبری و حضور مردم خنثی شد.

دستاوردهای حضور حماسی و معجزه‌گون ملت ایران در ۹ دی ۱۳۸۸ اقتدار و استحکام نظام و گفتمان انقلاب اسلامی را نزد دوستان و دشمنان افزایش داد و به جهانیان ثابت کرد مردم و حکومت در ایران اسلامی در پرتو ولایت فقیه یک حقیقت واحد هستند و از چنان ظرفیت، اقتدار و هوشمندی برخوردارند که هر توطئه و فتنه شیطانی دشمنان را با هر سطح از پیچیدگی و فریبندگی خنثی و آمریکای جنایت‌کار و همدستان او را به فضل الهی، زمین‌گیر می‌کنند.Source link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.