شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱
Saturday, 3 December , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
واکنش وزیر علوم به تاسیس دفتر نیرو های مسلح | وزیر علوم درباره
13

وزیر علوم درباره ایجاد دفتر تعامل نیرو های مسلح در دانشگاه ها گفت: این مورد تازه ای نیست و قبلا هم وجود داشته است به این صورت که یک کارشناس اداری که استخدام ستاد کل نیرو های مسلح باشد، – به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک به نقل از فارس، جلسه شورای هدایت […]

پ
پ


وزیر علوم درباره ایجاد دفتر تعامل نیرو های مسلح در دانشگاه ها گفت: این مورد تازه ای نیست و قبلا هم وجود داشته است به این صورت که یک کارشناس اداری که استخدام ستاد کل نیرو های مسلح باشد، – به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک به نقل از فارس، جلسه شورای هدایت استعداد های درخشان صبح امروز در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد.

در حاشیه این جلسه محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در جمع خبرنگاران از اجرای استاد محوری در انتخاب استعداد های درخشان خبر داد و گفت: اگر اساتید دانشگاه طرح هایی داشته باشند که در راستای نیاز های جامعه باشد و این نیاز ها در سامانه نظام ایده ها و نیاز ها (نان) ثبت شده باشد، معادل ظرفیت دانشگاه خود برای دکتری و کارشناسی ارشد می توانند دانشجوی استعداد های درخشان را به صورت مستقیم به عنوان دانشجوی خود جذب کنند.

وی افزود: استعداد های درخشان در آزمون سراسری از همان قوانین قبلی می توانند استفاده کنند یعنی سرباز نخبه ها که بنیاد ملی نخبگان برای گذراندن پایان نامه معرفی می کند می توانند از قوانین استفاده کنند و بنیاد نخبگان هم حمایت می کند.

وزیر علوم گفت: مصوبات امروز جلسه شورای استعداد های درخشان در راستای فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند تصمیم ها و معیار های علمی صرفا مقاله محوری نباشد، به استادان دانشگاه با توجه به مرتبه علمی اجازه دادیم که دانشجوی استعداد درخشان را خود استاد بپذیرد، فقط به این شرط که طرح استاد در راستای حل نیاز های جامعه باشد.

زلفی گل درباره ایجاد دفتر تعامل نیرو های مسلح در دانشگاه ها گفت: این مورد تازه ای نیست و قبلا هم وجود داشته است.

قرار است یک کارشناس اداری که استخدام ستاد کل نیرو های مسلح باشد، در دانشگاه حضور یابد و تقاضای سرباز نخبگان، امریه های پسادکتری و کسری خدمت سربازی همچنین قرارداد های استادان با صنایع دفاعی را پیگیری وتسهیل می کند که وقت و انرژی دانشجویان هدر نرود.

وزیر علوم گفت: با توجه به تسهیلات جدیدی که ستاد کل نیرو های مسلح به جامعه دانشگاهیان فرهیخته اختصاص خواهد داد امریه فناوری، امری پسا دکترای، کسر خدمت مربوط به رساله های دکتری و کارشناسی ارشد، قرارداد های پژوهشی با صنعت دفاعی و پیگیری معافیت دانشجویان برای سربازی تسهیل می شود.

کلید واژه ها: استعدادوزیر علومدرخشاندانشگاهستاد کل نیرو های مسلحعلومکارشناساساتید دانشگاهکارشناسی ارشدظرفیت دانشگاهنیازنیرومسلحوزیرآزمون سراسریوزارت علومدانشگاه هاخبرنگارانصبح امروزجهاد علمیصورتستادکارشناسیدفترمحمدعلیاستخدامستاد کلایده هاانتخابقوانینSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.