یکشنبه, ۱۶ مرداد , ۱۴۰۱
Sunday, 7 August , 2022
«تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی»
جستجو
ورود به عرصه کنش گری اجتماعی با اثربخشی فعالیت های قرآنی
7

اسلامی با برشمردن مزایای فعالیت در قالب شبکه نخبگان، هم افزایی حاصل از این ارتباط را یکی از مهم ترین آثار تشکیل شبکه دانست که می توان با تقویت اثربخشی فعالیت های قرآنی، – فعالین قرآنی را در عرصه کنش گری مسائل اجتماعی وارد کرد. به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری […]

پ
پ


اسلامی با برشمردن مزایای فعالیت در قالب شبکه نخبگان، هم افزایی حاصل از این ارتباط را یکی از مهم ترین آثار تشکیل شبکه دانست که می توان با تقویت اثربخشی فعالیت های قرآنی، – فعالین قرآنی را در عرصه کنش گری مسائل اجتماعی وارد کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری آنا”، اولین جلسه کارگروه مشورتی فعالیت های قرآن و عترت وزارت علوم، با حضور محمدعلی اسلامی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تعدادی از اعضای هیئت علمی و صاحب نظران در حوزه فعالیت های قرآن و عترت در دانشگاه ها با موضوع بررسی و امکان سنجی تشکیل شبکه فعالین قرآن و عترت برگزار شد.

اسلامی در ابتدای جلسه ضمن بیان اقدامات انجام شده در زمینه آسیب شناسی و بازطراحی فعالیت های اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حوزه قرآن و عترت، ابراز امیدواری کرد نتیجه این جلسات زمینه ساز تاثیر بیشتر فعالیت ها بر سبک زندگی قرآنی دانشجویان و ورود فعالین عرصه های قرآنی به حل مسائل اجتماعی باشد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با برشمردن مزایای فعالیت در قالب شبکه نخبگان، هم افزایی حاصل از این ارتباط را یکی از مهم ترین آثار تشکیل شبکه دانست.

می توان با تقویت اثربخشی فعالیت های قرآنی، فعالین قرآنی را در عرصه کنش گری مسائل اجتماعی وارد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت شبکه سازی و با تکیه بر ظرفیت های موجود در دانشگاه ها از کانون های قرآن و عترت دانشگاه ها، برگزیدگان جشنواره های قرآنی، اساتید متعهد و قرآنی و کارکنان علاقه مند به حوزه های دینی و مذهبی به عنوان پیشران این حرکت نام برد.

در ادامه این جلسه حاضران به بحث و گفت وگو درباره اهمیت و ضرورت شبکه فعالین قرآن و عترت دانشگاه ها، بیان سوابق این طرح، آسیب شناسی و امکان اجرایی آن پرداختند.

گفتنی است، روح الله محمدعلی نژادعمران، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، عباس اشرفی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، حجت الاسلام حسین افتخاریان، رییس مرکز قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی و کاربردی و سیدکامران میرمعینی، مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام/۱۰۴/
کلید واژه ها: فعالیتقرآن و عترتوزارت علوماجتماعیقرآنوزارت علوم، تحقیقات و فناوریاسلامیعترتتحقیقات و فناوریوزارتقرآنیدانشگاهاعضای هیئت علمیاثربخشیمدیرکل فرهنگیمسائل اجتماعیشبکهبرگزارفرهنگیعلومتشکیلآسیب شناسیدانشگاه هاهم افزاییهیئت علمیگروهامیدواریحوزهخبرگزاریاداره کلSource link

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.